Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
   
Fomei 30let
Vybavili jsme tato studia
Je nám ctí podporovat tyto profesionály!

Z našeho blogu

  • Vše
  • Aktuality
  • Příběhy 5 fotografií
  • Rady a návody
  • Recenze a reference
  • Rozhovory
  • Speciální prodejní akce
19.08.2020

Čtyři nová rolovací LED světla

Rozšiřujeme naši nabídku o čtyři světla z oblíbené řady LED ROLL. Nyní si u nás můžete vybrat z šesti typů  začínaje nejmenším rozměrem 21x21 cm a konče největším a nejvýkonnějším panelem 46x121 cm. Technologickou novinkou je RGB varianta s filmovými efekty a radiovým ovladačem. Hlavní devizou těchto světel je flexibilita, výkon a váha. Využití najdou jak u filmařů, tak u fotografů, kteří mohou využít hlavní výhody LED světel-tedy že rovnou vidí, jak bude finální scéna vypadat.  Všechna nová světla jsou dodávána přepravních obalech, kam se vejde jak světlo samotné, tak i jeho nejdůležitější příslušenství. Ke každému rozměru světla nově nabízíme i softboxy s voštinami.

Autor: Vítek Šimek
18.08.2020

Aktuálně z FOMEI optiky

FOMEI s. r. o. ruší účast na výstavě Natura Viva 2020

Vážení zákazníci a obchodní partneři. Rádi bychom Vás informovali o rozhodnutí firmy FOMEI s. r. o. nezúčastnit se výstavy Natura Viva 2020 v Lysé nad Labem. Důvodem je současná nepřehledná situace okolo COVID-19. Naše rozhodnutí jsme dlouho zvažovali a dospěli jsme k názoru, že kromě momentálních opatření a nařízení vlády ČR, která takovéto akce značně omezují, nejsme ochotni podstoupit riziko nákazy některého z našich zaměstnanců. Věříme, že naše stanovisko pochopíte a že se opět sejdeme v již klidném ročníku 2021.

Autor: Radek Hamouz
19.11.2020

Petr Jan Juračka | Příběh pěti fotografií

Když mě Renda Tomaides z FOMEI poprosil o sepsání příběhu pěti fotografií pro blog FOMEI, hned jsem věděl, o čem chci psát. O světle! Ale ne o světle přirozeném, takříkajíc ambientním, ale o tom, které do fotky člověk dodává sám. Jasně, třeba v krajině se to moc nenosí, ale ve světě hned několika fotografických žánrů je právě práce se světlem oním rukopisem, který autora odlišuje od ostatních. Velmi dobře se pamatuju, jak jsem se před zhruba jedenácti léty ještě dušoval, že toho bohdá nebude, abych já na něco svítil! Jak se ale říká, odříkaného chleba největší krajíc, a tak jsem si odvezl na expedici na Bajkal svůj první blesk. Začal jsem s ním natolik experimentovat, že o rok později v Mongolsku jsem musel být pro své okolí značně nepříjemný společník. jak jsem všude a za všech okolností kolem sebe blikal. Byl jsem již tehdy vybavený rádiovými odpalovači a ta svá blikátka jsem strkal doslova kam se vešly. Pod auto, do kadibudky, do stanu a samozřejmě pod koně převalského, které jsem tam měl to štěstí fotit. Vznikl tak tenhle kratičký příběh namodralých fotek, které spojuje linka od přirozeného po umělé světlo.

22.07.2020

Bohuslav Hybrant - Příběh pěti fotografií

Tentokrát se podíváme na lechtivé snímky krásných žen, ve kterých můžeme vidět rok po roku i samotný posun fotografa. Bohuslav Hybrant:  "Když jsem byl požádán, abych napsal příběh svých pěti fotografií, vzal jsem to jako takovou retrospektivu a milé zastavení na cestě, kde jsem potkával lidi, kteří mě buď inspirovali nebo svojí přítomností povzbuzovali k další tvorbě. Každá z fotografií je určitým začátkem další etapy mé fotografické tvorby."

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.