Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500

Asociace profesionálních fotografů ČR

Asociace profesionálních fotografů české republiky (dříve AF ČR) byla založena 22. ledna 1990 jako sdružení profesionálních a tvůrčích fotografů. Je přímým pokračovatelem fotografické sekce bývalého Fondu výtvarných umění a Svazu výtvarných umělců. Posláním APF ČR je vytváření společenských a materiálních podmínek pro svobodnou a nezávislou uměleckou tvorbu v zájmu jejího uměleckého přínosu a technické úrovně. V současné době má přes 100 stálých a 11 čestných členů.

Asociace profesionálních fotografů České republiky je členem Federace evropských profesionálních fotografů (FEP), je přdruženým členem Asociace profesionálních fotografů USA a má členství i ve Světové radě profesionálních fotografů (WCPP). APF se podílí na řadě aktivit těchto mezinárodních organizací, jako jsou kongresy FEP profesionálních fotografů, výstavy či soutěže (Photographer of the Year, World Photographic Cup, FEP Emerging Talent Award aj.), kde členové APF získali již řadu ocenění.


Členové APF mají možnost se ucházet o evropský certifikát QEP (Qualified Evropean Photographer), který uděluje na základě předložených prací odborná komise FEP v Bruselu. V současné době má naše národní asociace již 16 držitelů tohoto certifikátu, který je známkou nejvyšší profesionální kvality fotografické práce v rámci EU.


Prezident: Jan Pohribný

Viceprezidenti: Miloš Fic a Beneš Marian

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.