David Drahonínský

David Drahonínský do 16let žil život jako každý kluk. Běhal na hřišti za kopačákem, v zimně bruslil na zmrzlém rybníku a na MCR v taekwondu získal stříbrnou medaili. V roce 1999 bohužel spadl v noci ze 3. patra panelového domu, kde žil s rodiči. Při pádu si poranil páteř, slezinu a játra. Lékaři zjistili, že důvodem jeho pádu byla porucha spánku – náměsíčnost. David strávil po úrazu v nemocnici půl roku, než byl schopný nastoupit do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, odkud se vrátil po 3měsících na invalidním vozíku.

V současnosti je nejlepším českým lukostřelcem v kategorii W1 s kladkovým lukem, ve které drží i prvenství ve světovém žebříčku. David má kompletní sbírku medailí z Mistrovství Evropy, Světa i z Letních paralympijských her. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří zlatá medaile z paralympijských her v Pekingu v roce 2008, stříbrná medaile z paralympijských her v Londýně v roce 2012, první místo na Mistrovství světa v Donaueschingenu, zlatá z Mistrovství Evropy v Sant Jean de Monts a stříbrná a bronzová medaile z posledních paralympijských her v brazilském Riu 2016.

Je držitelem dvou světových rekordů, které za poslední 4roky několikrát posunul. Aktuální překonal se skórem 144 z možných 150 bodů na Mistrovství světa handicapovaných lukostřelců v Donaueschingenu v roce 2015. Je členem klubu SC Jedličkův ústav, jenž patří pod záštitu České federace Spastic Handicap o. s.

Vystudoval Obchodní akademii a následně završil své studium magisterským titulem na Fakultě Mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní Univerzity v Praze.

Současně se svojí sportovní přípravou se věnuje vyhledáváním zájemců z řad postižených pro paralukostřelbu v rámci projektu DD ParaArchery. 


Fantastické skóre sezóny 2019
"předolympijský rok" - 6 medailí ze 4 mezinárodních závodů a nejdůležitější úspěch - zisk kvóty na paralympiádu do Tokia !!

- 2.místo Evropský pohár Olbie Itálie
  během kvalifikace střelil David nový Evropský rekord !!
- 3.místo Mistrovství Světa v Holandsku
- 4.místo MixTým
  zisk kvóty pro ČR na paralympiádu do Tokia !!
- 1.místo Evropský pohár Nové Město nad Metují
- 2.místo Mixtým Evropský pohár Nové Město nad Metují
- 3.místo Finále Evropského poháru ve Wiesbadenu
- 1.místo MixTým Finále Evropského poháru ve Wiesbadenu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.