Lukáš Wagneter

Třicetiletý fotograf z Prahy se zaměřuje na automotive, sport, eventy a reklamní fotografii. Jako oficiální fotograf Red Bull Content Pool dokumentoval nejvýznamnější eventy značky a portrétoval sponzorované osobnosti jako jsou hudebník Ben Cristovao, biker Michal Maroši nebo pilot Martin Šonka, který si ho vybral za osobního fotografa na turné po několika zastávkách nejrychlejšího motorsportu světa Red Bull Air Race.

V roce 2017 dokumentoval několik zastávek cesty kolem světa českého skateboardisty Maxima Habance v rámci jeho projektu Skate of Mind. Ve spojení se značkou Red Bull pokračoval i během výjezdů legendárního RB Tourbusu po hudebních festivalech v Česku a na Slovensku. Hudebníky fotografoval sledoval také během natáčení ve studiích Red Bull Studios v Berlíně nebo v Londýně.

K jeho silným tématům patří motorismus a motorsport. Má zkušenosti s focením na okruzích i uzavřených komunikacích. Posledních pět let spolupracuje s BMW Česká republika a dealerem Stratos Auto, pro které vytváří veškerý obrazový obsah od sociálních sítí přes výzdobu showroomů až po billboardy. Jeho snímky dlouhodobě využívá také Toyota Česká republika.

V jeho rukopisu se promítají zkušenosti, které od svých profesních začátků čerpá ze sportovní fotografie. Prosadil se jako fotograf freeski a snowboardingu pro server Freeride.cz, v létě se pak věnoval focení s aggressive in-line sportovcem Danem Hankou a několikanásobným mistrem ČR v U rampě Petrem Brabcem. Napojení na extrémní sportovce ho přivedlo i k první velké zakázce v zahraničí. Pro výrobce lyží Faction Skis dokumentoval sérii závodů Dew Tour a nafotil kolekci oblečení a lyží v americkém středisku Breckenridge.

Lukáš pracuje s fototechnikou Nikon a studiovým vybavením FOMEI. Pochází z Pardubic a v současnosti žije v Praze.

FB Lukas WagneterIG Lukas Wagneter