Marek Musil

Marek Musil se narodil v Kroměříži v roce 1974. Vystudoval střední potravinářskou školu a po ukončení povinné vojenské služby pracoval jako soustružník v továrně. Na začátku devadesátých let po sametové revoluci formoval ve svém rodišti různé hudební kapely, ve kterých sám aktivně hrál na bicí nástroje. Koncem devadesátých let odcestoval do Izraele, kde začal zhmotňovat své vizuální představy skrz hledáček objektivu. Potřeba zdokonalovat se ve fotografii v něm stále rostla.  

Po návratu do České republiky se usadil v Praze, kde začal pracovat jako asistent komerčních fotografů. V jejich fotostudiích získal možnost nahlédnout do tajů technické fotografie a samotného řemesla. Po čtyřleté práci asistenta odcestoval do USA, kde získal zkušenosti v módní a portrétní fotografii. Vybaven zahraničními zkušenostmi se po návratu domů již dokázal postavit na vlastní nohy. Brzy se prosadil jako fotograf ve své milované Praze. V průběhu patnácti let komerční práce nepřestal navštěvovat USA, kde pracoval na svých volných fotografických cyklech. Za zmínku stojí jeho opakované cesty na Florida Keys, kde vytvořil soubor podvodních fotografií s názvem Underwater Emotion. Další jeho osmiletý fotografický cyklus zachycuje černobílý svět zákulisí pražských módních přehlídek. Zde ukazuje veřejnosti skrytou stranu módního byznysu.

Soubor The Burning Man Collection vznikl před třemi lety a má za cíl ukázat svébytnou lidskou subkulturu, která se potkává v extrémních podmínkách tří rozdílných pouští na třech světadílech. S tímto souborem se dostal do finále Czech Press Photo 2018.

Markovy fotografie se pravidelně objevují v českých časopisech jako je – Elle, Esquire, Harper's Bazaar, Dolce Vita, Cosmopolitan, Marie Clarie

Jako reklamní fotograf měl příležitost fotit pro známé značky jako Pilsner Urquell, Auto Škoda, T-Mobile, Adidas, Czech Turism, Samsung a další.

Je ambasadorem značky Nikon pro Českou republiku a členem APF (asociace profesionálních fotografů).

FB Marek MusilIG Marek Musil