Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500

Martin Stranka

Martin Stranka se narodil v Mostě pátek třináctého v dubnu 1984. K fotografii se dostal cestou terapie po nečekané ztrátě velmi blízkého člověka před 11 lety. Nikdy umění nestudoval, a tak byl vždy sám sobě samoukem. Jeho osobitý způsob vidění fotografií se nachází mezi sněním a probuzením. Martin vytváří obrazy, které se zdají být jako statické snímky z filmu - takový, který balancuje na hranicí mezi fantazií a skutečností. Fotku vnímá jako prostor, kde nachází čistou rovnováhu a klid. Za posledních 11 let posbíral přes 85 mezinárodních ocenění v oblasti fotografie. Mezi ty nejcennější určitě stojí za zmínku Professional Photographer of the Year, Emerging Talent Award v soutěži Nikon International Photo Contest. Je vítězem mezinárodní soutěže Prix de la Photographie Paris. Dále je nově držitelem titulu Sony World Photography Awards a International Photo Awards již jedenáctkrát za sebou.  

Jeho výstavy bylo možné shlédnout od Ameriky, přes Evropu až po Asii. Martinovy fotografie byly prezentovány v uznávaných galeriích jako Getty Images Gallery a Saatchi Gallery. Jeho práce byly vystavovány vedle umělců jako Andy Warhol, Annie Leibovitz, Banksy a Damien Hirst. Martin byl nedávno úspěšně představen na veletrhu umění SCOPE, který patří mezi největší a nejvýznamnější světové umělecké události, který se koná každoročně v New Yorku, Miami a Basileji.  

Nejen výstavy, ale např. i titulní strany knih pro největší vydavatelské domy v New Yorku Harper Collins Publishers a Sterling Publishing patří mezi Martinova díla. Martin spolupracuje s řadou další vydavatelských domů, ať už co se týče knih či hudby, nebo napřímo s řadou umělců nejen z hudební branže. Sám publikoval již dvě své monografické knihy "I AM" a "10 Years".  

Facebook stránka s více než 150 000 fanoušky
Instagram

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.