Norbert Šlachta

Galerista Norbert Šlachta miluje umenie a umelecké predmety a priznáva, že prostredníctvom umenia chce slúžiť ľuďom. Rodáka z Bratislavy priviedla do neďalekej Trnavy pred viac ako 25 rokmi príležitosť poskytovať reprografické služby.

Norův život

Vyštudovaný stavebný inžinier sa vydal podobnou cestou ako jeho otec - architekt, ktorý mal svojho času vlastný planografický stroj, ktorým rozmnožoval architektonické projekty, ale aj výtvarné návrhy technikou svetlotlače (tzv. Ozalid).

 V 90. rokoch sa prvýkrát začal sústrediť na zákazkovú výrobu fotografií a v roku 2003 otvoril službu veľkoformátovej a Fine Art tlače, vtedy pomocou prvej pigmentovej fototlačiarne Epson Stylus PRO 7600. Okolo roku 2010 v sebe naplno rozvinul vášeň zberateľa umenia a galeristu.

Od začiatku podnikania v tejto oblasti využíval pokročilé technológie, čo dnes vyústilo do vlastníctva najnovšieho modelu EPSON SureColor P20000, ktorý bol na svetovej výstave PHOTOKINA 2016 v Kolíne nad Rýnom vyhlásený za najlepší fotografický printer roka a je to prvý takýto stroj na Slovensku. Je schopný vyrobiť fotografie najkvalitnejšou technológiou plnofarebnej atramentovej tlače až do rozmeru 150 x 230 cm. Deklarovaná farebná stálosť fotografií v interiéri na slnečnej stene je až 100 rokov.

Noro používa fotografické a umelecké médiá FOMEI, SIHL a Hahnemühle. Vďaka ľudskému prístupu, odbornosti, technickej starostlivosti a skúsenostiam galeristu k sebe Noro pripútal fotografických velikánov a môže sa pochváliť tým, že je výhradný tlačiar:

FB Šlachta gallery