Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500

Norbert Šlachta

Galerista Norbert Šlachta miluje umenie a umelecké predmety a priznáva, že prostredníctvom umenia chce slúžiť ľuďom. Rodáka z Bratislavy priviedla do neďalekej Trnavy pred viac ako 25 rokmi príležitosť poskytovať reprografické služby. V jeho rodnom meste mu údajne v tých časoch nebolo umožnené rozvíjať túto činnosť pre údajnú možnosť „rozvracania“ republiky.

Norův život

Vyštudovaný stavebný inžinier sa vydal podobnou cestou ako jeho otec - architekt, ktorý mal svojho času vlastný plánografický stroj, ktorým rozmnožoval architektonické projekty ale aj výtvarné návrhy na nábytok technikou svetlotlače (tzv. ozalid) na plánografický papier. Syn Norbert túto činnosť po ňom prebral a robil reprodukcie výkresov ako plánografickú službu najskôr iba pre neho, neskôr už na živnosť celej projektantskej verejnosti.

Cez túto činnosť sa v 90. rokoch dostal ku kopírovacím zariadeniam. Medzi prvými na Slovensku mal čierno-biele kopírky Minoltu, pomocou ktorých robil pre projektantov projektovú dokumentáciu, postupne začal obchodovať s fotoaparátmi, tlačiarňami, scanermi, minilabmi a kancelárskou technikou. V troch-štyroch funkčných strediskách zamestnával do 15 ľudí, tí sa venovali čierno-bielej aj plnofarebnej tlači a tlačeniu fotografií. Postupom času zostal iba pri fotografiách, pretože to vraj bola práca, ktorá ho najviac bavila a zostal pri nej už viac ako 15 rokov.

Od začiatku podnikania v tejto oblasti využíval najnovšie dostupné technológie, čo dnes vyústilo do vlastníctva najnovšieho modelu EPSON SureColor P20000, ktorý bol na svetovej výstave PHOTOKINA 2016 v Kolíne nad Rýnom vyhlásený za najlepší fotografický printer roka 2016 a je to prvý takýto stroj na Slovensku. Je schopný vyrobiť fotografie najkvalitnejšou technológiou plnofarebnej atramentovej tlače až do rozmeru 150 x 230 cm. Deklarovaná farebná stálosť fotografií v interiéri na slnečnej stene je až 100 rokov.

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.