Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
11.04.2016

1. kolo FomeiCup na střelnici Pod Zebínem v Jičíně

V závěru minulého týdne proběhlo 1. kolo střelecké soutěže FomeiCup, kterého se zúčastnilo téměř 90 střelců z celé republiky.

V sobotu 9. dubna byla zahájena střelecká soutěž FomeiCup, kterou pořádá firma FOMEI spolu s ČMMJ pro kategorie střelců od 10 do 20 let. První kolo se konalo na střelnici Pod Zebínem u Jičína.

Zájem o tuto soutěž příjemně překvapil. Již 1.4. byli organizátoři nuceni provést uzávěrku přihlášek, protože bylo dosaženo počtu 87 startujících závodníků. Z důvodu zajištění regulérnosti závodů a bezpečnosti všech účastníků bylo nutné uzavřít registraci dalších startujících. Na koho se nedostalo, nebo se mu první kolo nepovedlo, nemusí zoufat. Fomei Cup má čtyři kola a pro vyhlášení absolutního pořadí se nejhorší výsledek škrtá. Nic tedy není ztraceno !!!

Počasí Pod Zebínem se rozhodlo být deštivé a to skutečně po celý den. To však nezkazilo náladu ani organizátorům v čele s panem Krausem, ani závodníkům. 

Soutěžilo se v těchto kategoriích:

Žákyně a žáci do 10 let  FomeiCup - O Pohár DS Holding

Redukované terče lišky, srnce, kamzíka a kňoura na 10 m, vzduchovka s puškohledem, poloha vleže s oporou, 10 ran

Dorostenky a dorostenci 11-15 let K4M FomeiCup - Pohár starosty Valdic

Liška - vsedě s oporou loktů
Kamzík, Srnec - vsedě s oporou loktů
Kňour- vstoje s oporou pevné tyče
(vše na 50 m, 10 ran)

Juniorky a junioři 16-20 let FomeiCup - K4M Hamanova malorážka

Liška - poloha vsedě s oporou loktů
Srnec - vstoje s oporou pevné tyče
Kamzík - vstoje s oporou volné tyče
Kňour - vstoje bez opory
(vše na 50 m, 10 ran)

Za dosažené výsledky by se nemusleli stydět ani dospělí střelci. Například v kategorii do 10 let výsledek 395 bodů (max 400) nestačil na podium a navíc  o vítězi musel rozhodnout rozstřel, protože hned dva závodníci nastříleli 399! 

Kompletní výsledky najdete zde 

Profesionalita organizátorů, nadšení a kázeň závodníků nedovolilo rozmarům počasí akci pokazit. Úderem 9. hodiny zahájila střelbu nejmladší kategorie do 10 let a pak již vše šlo v rychlém sledu. V 16h došlo na vyhlášení výsledků a předání cen. Každý závodník byl oceněn. Na závěr byl ze všech zúčastněných vylosován nový majtel puškohledu FOMEI 4x32.

Jménem firmy FOMEI a.s. ještě jednou srdečně děkujeme organizátorům ze střelnice Pod Zebínem i všem závodníkům za skvělou akci a těšíme se na Vás všechny 2. července v Písku na 2. kole.