Alexander Šurlák (PanDagraphy) - Příběh pěti fotografií

Bol som oslovený priateľmi z FOMEI, či by som nechcel odprezentovať svojich 5 fotografii. Nie som nejaký veľký spisovateľ, ale súhlasil som, tak prosím berte troška ohľad na moje komentáre k vybraným fotografiám. Skrátka fotenie mi celkom ide, ale s písaním je to ozaj na ľavačku.

Femme fatale 

Image 1 Toto je moja najobľúbenejšia fotka a ešte dlho bude. Pri tomto fotení sa kazilo všetko čo sa dalo, aj keď sme si ho do detailov pripravili. Najprv nás chceli vyhodiť s podzemného parkoviska kde sme fotili, jeden s dvojičiek mal pred fotením nehodu a nebol v takej kondícii ako chcel, tak som ho musel presviedčať, že je to v pohode a na šaty pre modelku (mimochodom tiež ma dvojičku) sme museli čakať do poslednej chvíle. Túto fotku si ale predovšetkým cením preto, že som na nej spravil ozaj minimum úprav. Všetko sme dosiahli precíznym nesvietením, za čo sa musím FOMEI poďakovať. Svietenie tu bolo veľmi komplikované, keďže som použil 5x záblesky a 3x odrazové dosky. Tri záblesky boli umiestnené do polkruhu spredu a svietili zhora smerom na dol, pred modelmi boli polozené odrazové dosky a dva záblesky boli postavené na strany smerom na stenu od ktorej sa odrážali. No a poviem to ešte raz, je to naozaj moja najobľúbenejšia fotka.


Rain 

Image 2 Toto bolo pre mňa veľmi adrenalínové fotenie, keď že sme fotili vo vode a ja, modelka a aj záblesk Fomei sme boli vo vode a k tomu v tečúcej vode, keďže to bola rieka Váh. No a aby toho nebolo dosť, tak nás prepadla búrka a my vo vode s foťákom a batériovým zábleskom. Tu musím podotknúť, že som namočil Canon 6D markII, ktorý som vtedy zobral na fotenie a musím ho pochváliť, lebo aj keď po prvých 20 záberoch odpadol, lebo bol ozaj mokrý, keďže voda bola všade a padala zo všetkých smerov ale po vytiahnutí baterky a dôkladnom vysušení ho používam doteraz. Tu som mal len jeden záblesk mierne nad hladinou, ale vodná plocha fungovala ako perfektná odrazka.


3, 2, 1, GO 

Image 3 Fotka ktorá bola určená na propagáciu a nábor do atletického klubu. Skúsili sme fotiť bežkyňu v netradičnom stylingu a z netradičného uhla a myslím, že sa to podarilo. Apropo, to slnko je záblesk FOMEI, len som odretušoval statív. Svietené bolo troma 600w zábleskami cez obedňajšie slnko, čo bola tiež super skúsenosť. Je skrátka ťažké presvietiť scénu, keď vám svieti priame ostré slnko, ale tie 600w záblesky s tým nemali problém.


Amazonka 

Image 4 Tu je ďalšia z mojich piatich fotiek. Túto som vybral hlavne preto, že bola fotená na kompakt s použitím jedného záblesku. Na tejto fotke som spravil ozaj veľký photoshopový zásah, keďže celú maľbu na modelke som vytvoril v postprocese. Svietenie bolo úplne jednoduché s boku jeden záblesk.


Tanečnica 

Image 5 K tejto fotke ozaj neviem čo dodať. Pre mňa je skoro dokonalá. Vaneska je úžasná tanečnica aj modelka a raz sme si dohodli ozaj na rýchlo fotenie a nakoniec sme fotili v opustenom kaštieli, ktorý mi odporučila asi deň pred fotením kamarátka a ozaj toho neľutujem. Vanesa okrem toho, že je ozaj mega tanečnica vie nádherne pózovať. Pri tejto fotke bol použitý jeden záblesk spredu zvrchu, jeden záblesk bol v chodbe za modelkou a jeden umocňoval svetlo dopadajúce cez veľké okná, ktoré boli po celej dĺžke. Najlepšie na tom je, že táto fotka sa dostala do výberu až v druhom kole pripomienkovania a teraz je to jedna z mojich najobľúbenejších fotiek.


O autorovi

Image 6Jsem z Dubnice nad Váhom a fotografii se věnuji přibližně 6 let. Fotografie je můj životní styl, kterým se snažím vyprávět příběh. Každé fotce se věnuji individuálně. Rád experimentuji. Převážně fotografuji portréty, reklamní foto a fashion v exteriérech, ale i v ateliéry. Do fotek se snažím vždy vložit něco zvláštní a originální.  

Samostatná kapitola jsou fotomontáže, pro které si fotím vlastní podklady, v čem mi velmi pomáhají právě světla od FOMEI, které mi umožňují nasvícení podle zamýšlené scény a konceptu. Stále se snažím posouvat hranice ať už své kreativity, nebo fotografie jako takové. 

PROFIL AUTORA

GALERIE

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Také nás můžete sledovat na Facebooku