Dan Vojtěch a Lunchmeat v Red Bull MaxSpace

17.12.2020

Co dělat, když vám korona upravila kalendář a času je najednou více, než je zvykem? Ideálně vytvořit něco zajímavého, na co nebylo v ruchu komerčních zakázek čas. Přesně to si řekla produkce Tomorrow creative s Danem Vojtěchem a Martinem Přívratským a studio Lunchmeat v čele s Kubou Peškem. Řada přišla na kombinaci skateboardingu, fotografie a videomapingu. Jezdecké úlohy se chopil Maxim Habanec a jeho kamarádi.

Po 3 dnech příprav se na týden proměnila skateboardingová hala Red Bull MaxSpace skejťáka Maxima Habance na virtuální skatepark díky 8 projektorům Epson a dalšímu vybavení. Pomocí videomapingu se promítali různé obrazce na celý park. Po pečlivém zarovnání projektorů a namapování prostoru začala ta opravdová zábava. Projekce a ježdění.

Image 1 Image 2

Image 3

Na povrchy překážek se promítali generované geometrické obrazce. Jezdit v podobném prostředí není ale nic jednoduchého. V hale je úplná tma a vidíte jen tvary překážek. Max se této nelehké úlohy chopil a ukázal, že i za těchto podmínkách se dá skejtovat. Fotky vznikly na Nikon D850 v kombinaci s bateriovými záblesky FOMEI. Správné nasvícení bylo klíčové, aby došlo k osvětlení jezdce a ne překážek. Úspěšného výsledku se dosáhlo kombinací precizního nasvícení promocí více záblesků a voštin.

Image 4 Image 5

A co jsme si z tohoto projektu, kromě super fotek, videa a zážitků odnesli? Hlavně to, že ač je doba jakákoliv, vždy je možné na ní nají něco pozitivního. Dělat to co nás baví a jak nejlépe to umíme.

V novém foto projektu kombinujete videomaping s klasickým fotografováním s blesky. Jak jsi kombinoval osvětlení z projektorů a záblesky, aby vše dopadlo podle tvých představ? 

Nakombinovat správně projekce a zábleskové světlo byla jedna z největších výzev tohoto projektu. Bleskové světlo bylo pro zmrazení pohybu potřeba, hrozilo ale, že přesvítí projekce a ty by pak nebyly vidět. Správné rozmístění blesku bylo tedy klíčové. Pro ještě lepší kontrolu jsem používal na reflektorech jemné voštinové filtry, které modelují světlo tak, že svítí přesně tam kam potřebuji. Díky rádiovému odpalovači jsem mohl blesky na dálku i ovládat a ladit výkon, což ušetřilo spoustu času.

Kdo se na projektu podílel a jak to bylo složité zrealizovat?

Na projektu jsem spolupracoval s videomapingovým studiem Lunchmeat (Jakub Pešek, Ondřej Eliášek, David Fernandez, Michal Průcha) a na výrobě videa s Martinem Přívratským. Jezdci jsou Maxim Habanec, Jan Navrátil, Martin Pek, Daniel Rahman.
Realizace projektu byla složitá a zabrala nám zhruba týden. Vše probíhalo ale v přátelském tvůrčím a kreativním duchu a byla to čistá radost. Každý večer jsem si i ugrilovali, po focení dali pivko a brali jsme to hlavně tak, že jsme se sešla parta kamarádů, co si chce jen tak zablbnout, a přitom udělat i něco unikátního.
Dan Vojtěch, Tomorrow 55

Patříte s Lunchmeatem ke špičce v Digital Media studiích, a máte spoustu zkušeností. Přišel jsi na něco nového po společném projektu s Tomorrow 55?

Nevzpomínám si na nic moc nového, na co bychom přišli. Vše bylo o rozvoji našich předchozích zkušeností. Jen jsme zvedli laťku komplikovanosti. Ale bylo skvělý si po dlouhým sociálním půstu připomenou, jak moc je skvělý dělat s kámoši na něčem takhle kreativním. Čistá radost!
Jakub Pešek, Lunchmeat Studio

Galerie