Gabriel fotografuje metodou mokrého kolodiového procesu, který má základ v roce 1851. Fotografie vznikají na skleněných nebo plechových deskách a Gabriel si sám míchá chemii, kterou ke vzniku fotografie používá. Nahlédněte do jeho tvorby.
Moja prvá fotka bola nafotená po tom, čo na Slovensku zavraždili novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Z novín som poskladal origami vtáka a zasadil som ho do klietky. (Pôvodne som chcel rybu, ale potom som ju použil na niečo iné). Dvere do klietky sú otvorené, ale vták neodletí, zostáva vnútri. Samotnú klietku možno považovať za symbol moci alebo peňazí. Fotografia získala v USA v roku 2018 2. cenu v kategórii zátišie.
Túto fotografiu som odfotil v Maďarsku, v kaštieli Esterházy, kde žil Jozeph Haydn. Vtedajší majiteľ nariadil balerínam pobaviť seba a svojich hostí a bol patrónom umenia. Fotografia získala v USA v roku 2019 1. cenu v kategórii portrét.
Fotografia zachytávajúca mladé dievča, ktoré sa vynára z temnoty, symbolizuje krehkosť a vzdušnosť .
Vajce je krehká Zem a nožnice sme my ľudia, ktorí visia na tenkej niti. Fotografia získala v USA v roku 2019 2. cenu v kategórii zátišie.
Piata fotografia bola urobená v oblasti, kde už roky neboli také nízke hladiny vody.
Gabriel Gibbó Kiss je Maďarské národnosti a vrátil se k základům. Jeho vášní se stala 150 let stará archaická fotografická metoda. Proces z mokrého kolodiového negativu je nejen tvorba fotografie, ale je totožný s tvorbou hodnot. Snímky byly vytvořeny na 8 x 10" skleněných deskách. Tvorba jednoho snímku může zabrat něco okolo hodiny. Nejdřvíve ve fotografovi vzniká živá idea obrazu ještě před focením. Představuje si nejvhodnější cestu vizualizace snímku a pak si začne uvědomovat výsledek.