Gabriel Gibbó Kiss - Příběh pěti fotografií

04.05.2020

Gabriel fotografuje metodou mokrého kolodiového procesu, který má základ v roce 1851. Fotografie vznikají na skleněných nebo plechových deskách a Gabriel si sám míchá chemii, kterou ke vzniku fotografie používá. Nahlédněte do jeho tvorby.

Sloboda tlače 

Image 1

Moja prvá fotka bola nafotená po tom, čo na Slovensku zavraždili novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Z novín som poskladal origami vtáka a zasadil som ho do klietky. (Pôvodne som chcel rybu, ale potom som ju použil na niečo iné). Dvere do klietky sú otvorené, ale vták neodletí, zostáva vnútri. Samotnú klietku možno považovať za symbol moci alebo peňazí. Fotografia získala v USA v roku 2018 2. cenu v kategórii zátišie.


Balerína

Image 2

Túto fotografiu som odfotil v Maďarsku, v kaštieli Esterházy, kde žil Jozeph Haydn. Vtedajší majiteľ nariadil balerínam pobaviť seba a svojich hostí a bol patrónom umenia. Fotografia získala v USA v roku 2019 1. cenu v kategórii portrét.


Lolita 

Image 3

Fotografia zachytávajúca mladé dievča, ktoré sa vynára z temnoty, symbolizuje krehkosť a vzdušnosť .


Svet a človek

Image 4

Vajce je krehká Zem a nožnice sme my ľudia, ktorí visia na tenkej niti. Fotografia získala v USA v roku 2019 2. cenu v kategórii zátišie.


Sucho 

Image 5

Piata fotografia bola urobená v oblasti, kde už roky neboli také nízke hladiny vody.


GALERIE