Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
16.03.2016

Jaká byla IWA 2016 ?

První březnový víkend se v Norimberku konala výstava IWA OutdoorClassics 2016. Mezi 1455 vystavovateli se Fomei určitě neztratila.

Tato výstava určitě netrpí nedostatkem vystavovatelů, nebo návštěvníků. Na 95 000 m2 vystovovalo téměř 1500 vystavovatelů a za čtyři dny jejího trvání ji navštívilo 45000 návštěvníků. Vezmeme-li v úvahu, že osobám mladším 18 let je vstup zakázán a že k zakoupení vstupenky musíte prokázat určitou "příslušnost" k oboru, je tento počet úctyhodný. Další zajímavostí je, že česká národnost se "umístila" hned na druhém místě za německou co do účasti návštěvníků. Na výstavě tedy bylo slyšet češtinu opravdu často. 

Fomei prezentovala své výrobky v hale 3A, oproti minulosti na rozšířené ploše stánku. Není divu, novinek bylo dost a bylo nezbytné jim dát dostatečný prostor. Největší pozornost si hned od začátku vydobil taktický puškohled 6-24x50 FOREMAN. Zájemci oceňovali jak provedení ergonometrie těla puškohledu, tak zobrazovací schopnosti optické konstrukce. Záměrná osnova, která je ve dvou provedeních THC (kříž)/THD (bod), byla pak ceněna pro svůj design a tenké provedení středu zaměřovače. Celý puškohled je výsledkem několikaleté spolupráce zejména s českými střelci, a proto byl speciálně v tomto případě potešující zájem zahraničních návštěvníků FOMEI stánku. Ani další produkty se však neztratily. Fomei exportuje optiku již do více jak 20 zemí, nejen z EU. Technická kvalita a servis, to jsou hlavní atributy, které jsou zahraničními partnery a uživateli oceňovány stejně, jako v Česku.

Stejnou expozici jako v Německu předvede Fomei v květnu na výstavě NATURA VIVA, která se koná ve dnech 18. - 22. května v Lysé nad Labem. Celý tým FOMEI se těší na Vaši návštěvu.

A jaká tedy byla IWA 2016?  Rušná, zajímavá, stále větší a jak je vidět podle prvních ohlasů, pro Fomei úspěšná. Tak zase za rok...