Marek Holoubek - Příběh pěti fotografií

18.05.2021

Marek nám přináší sérii pěti úžasných černobílých portrétů ve čtvercovém formátu. Je to zase jiný pohled na portrétní fotografii. My jsme rádi, že tuto zkušenost předává dál. Co se skrývá za oponou těchto fotografií se dočtete v článku.
Magdaléna

Na focení s Majdou si vzpomínám, jako by to bylo včera. Řešil jsem s kamarádem, který má modelingovou agenturu, že potřebuje odfotit novou slečnu, se kterou uzavřel smlouvu. Že je Magdaléna šikovná se potvrdilo hned od začátku. I přes minimum jejích zkušeností před foťákem spolupráce s Majdou běžela jak po drátkách, výrazy a pózy jsme pilovali do detailu a díky tomu ze série vzniklo hned několik snímků, které šly hned ven.
Catherine Ann

Když Catherine vytáhla ze své tašky divný svršek, podobný svetru, ale zakrývající jen ruce a ramena, vůbec jsem si nebyl jistý, zda se mi takový kousek oblečení bude líbit. Už jsme pomalu končili s focením, vystřídali během toho několik outfitů a už zbývaly jen jedny šaty a tenhle, pro mě, prapodivný top. Jako fotograf bych si asi měl hlídat víc, co je trendy, takže nakonec jsem řekl ano a jali se s tímto svrškem fotit. Výsledek? Za mě nejlepší fotka z celého focení. Takže od té chvíle nepodceňuji žádný kousek z dámského šatníku.
Lenka

Asi víc usmívajícího člověka jsem dlouho nepotkal, proto bylo pro nás celkem výzvou udělat fotku, kde by Lenka nebyla vysmátá od ucha k uchu. Nakonec se povedlo, je to opět jedna z mých nejoblíbenějších fotek ze dané série. A od Lenky jsem se skvěle naučil, jak pracovat s uvolněním úst. „Zafrkej jako kůň!“, což zase pochytila z jednoho focení až z Austrálie.
Stanislava

Inspiraci pro focení se Stáňou člověk hledá všude možně. Internety nabízejí neskutečné množství zdrojů. Nakonec jsme se domluvili na focení alá Marylin Monroe. Rozdováděné vlasy, lehce přivřené oči, mírně pootevřená ústa s plnými rty, to vše nám nahrávalo, abychom se přiblížili náladě a emoci, která nám evokovala právě Marylin.
Klára

Chvíle, kdy si řeknete, že vaše fotky za něco stojí přijde ve chvíli, kdy je slečna ochotná přijet přes celou republiku, aby s vámi fotila. Tohle je přesně ten případ, kdy Klára přijela za mnou do ateliéru opravdu z druhého konce republiky. Dobrá atmosféra je základem pro skvělé záběry, je důležitý, aby se modelka cítila příjemně. A atmosféru snímku jsem jednoduše vytvořil jedním zábleskovým světlem a odrazkou na kontra.
Galerie