Předávání výročních cen Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

24.03.2022

Ve středu 23. března 2022 se v královehradecké filharmonii po dvou letech konal slavnostní ceremoniál předávání výročních cen, které se tradičně udělují akademikům s mimořádným přínosem pro vzdělávání a výzkum. S Univerzitou Hradec Králové spolupracujeme více než deset let, a proto nám bylo ctí stát se partnery tohoto večera.

Slavnostní předávání se koná vždy u příležitosti Pedagogických dnů UHK, které jsou mimo jiného týdnem plným nabitého programu pro studenty i širokou veřejnost zaměřeného primárně na vzdělávání, seberealizaci a motivaci do budoucí profese. Pedagogické dny jsou tedy zároveň i časem oceňování těch, kteří soustavná léta pracují na výzkumu a zlepšování pedagogiky nejen u nás, ale skrze mezinárodní programy i ve světě.

Hlavním oceněním, které bylo během letošních pedagogických dnů uděleno, je čestný doktorský titul a medaile UHK českému herci a moderátorovi Marku Ebenovi. Tento titul byl v aule UHK udělen za neoddiskutovatelný přínos českému jazyku a literatuře, který pan Marek Eben svou prací vytváří. Tisková zpráva na webu UHK

Ve Filharmonii pak byla předána další čtyři ocenění, z nichž dvě osobně předával doktor Marek Eben. Po boku doktora Marka Ebena pak v závěru stanul i náš kolega, doktor Jan Kaiser, který předal cenu Praemium Cooperationis Internationalis za vyjímečný přínos v oblasti internacionalizace. Příznačně, protože naší firmě je mezinárodní spolupráce velmi blízká. V tuto chvíli exportujeme naše zboží do více než 25 zemí světa.


Spolupráce FOMEI a UHK

Vzájemná kooperace započala v roce 2009, kdy především ve spolupráci s doc. Jaroslavou Severovou, zástupkyní vedoucí Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby, pomáháme se zdokonalováním procesu digitalizace a následného tisku reprodukcí děl, která na této katedře vznikají. Vzdělávání a sdílení zkušeností se školami je totiž jedním z pilířů činnosti FOMEI. Obzvláště šťastni jsme pak za spolupráci s univerzitou v našem domovském městě – Hradci Králové.


Galerie fotografií