Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
19.11.2018

Vánoční dárky pro fotografy

Jaký vánoční dárek koupit fotografovi? Těžká otázka, ale my vám rádi poradíme v oblasti světelné techniky. Hitem letošního roku jsou LED světla a jejich kreativní využití. Samozřejmě jsme vybrali i pár skvělých studiových a bateriových blesků. ;-)  A máme i pár tipů z fotopříslušenství.

LED světla

LED bar - LED tyč

Image 1

Světelná LED tyč je perfektním nástrojem pro fotografy a filmaře, kteří potřebují snadno přenosné světlo na cesty i do studia. Pomocí více kusů LED tyčí si můžete postavit malou světelnou scénu jako ve studiu s blesky a příslušenstvím. Takže lze snadno zajímavě nasvítit portrét (2x LED světlo ze stran nebo 1x světlo zespodu a 1x shora). Ale i s jedním světlem můžete být kreativní. Díky napájení ze sítě, ale hlavně z baterie si můžete udělat mini studio kdekoli budete potřebovat. Součástí balení je přepravní taška, síťový adaptér, baterie a rukojeť pro pohodlné držení světla. 

LED panel 100D

Image 2

Rovnoměrné, měkké svícení pro filmaře a fotografy s možností použití silné baterie a uchycením V-mount Sony systému. A to není vše. LED panel 100 Wifi umožňuje používat více druhů barevných teplot světla 3000–8000 K. Pomocí bezdrátového WiFi vysílače a aplikace pro Android a iOs můžete pohodlně ovládat jedno nebo více světel z jednoho místa. Součástí světla je přepravní taška, síťový adaptér, sada korekčních filtrů a stříbrné nalepovací plochy na 4dílné klapky.


Blesky v akci

Bateriové duální blesky

Image 3

Bateriové duální blesky ocení fotografové, kteří tvoří v exteriéru a interiéru. Pomocí síťového nástavce a výměnné baterie si můžete předělat blesk tak, aby byl napájen z baterie nebo ze zásuvky 230V. U blesku T400 oceníte zejména malé rozměry a nízkou hmotnost pro snadné převážení. Pomocí systému odpalovačů HSS IV můžete pohodlně ovládat výkon a další funkce přímo z odpalovače blesku. 

Ateliérové vybavení pro začátečníky

Image 4

Začněte fotografovat s kompletním setem blesků, stojanů a dalšího příslušenství. Blesky Basic 400P doporučujeme hlavně pro náročnější začínající fotografy. Blesky propojíte s fotoaparátem pomocí synchronizačního kabelu, který je součástí balení, nebo bezdrátově, pomocí odpalovačů (vysílač + přijímač). Široké možnosti příslušenství od softboxů, reflektorů až po další nástavce vám umožní tvořit a hrát si s dopadajícím světlem.  

Zlatá střední cesta

Image 5

Poloprofesionální blesk Digitalis patří mezi velmi stabilní blesky s japonskými kondenzátory a robustní konstrukcí. Střední sílu výbojky (400 Ws) doporučujeme pro fotografování portrétů, postav a menších skupinek. Zároveň blesk doporučujeme pro fotografování produktů ve spojení s digitální zrcadlovkou.  Konstrukce blesku je vybavena bajonetem pro uchycení profesionálního příslušenství, které změkčuje a usměrňuje dopadající světlo. Součástí blesku je 16,5 cm reflektor a set bezdrátového vysílače a přijímače, síťový a synchronizační kabel. Ve studentském kitu je navíc softbox a stojan.


Fotografické softboxy

Kruhový octa softbox s průměrem 120 cm

Image 6

Osmiúhelníkový softbox s průměrem 120 cm doporučujeme hlavně pro fotografování portrétů. Dvě změkčovací látky zaručují perfektně rovnoměrné – změkčené světlo pro ideální nasvícení. Součástí softboxu je speedring, kruh pro upevnění vypínacích drátu ze softboxu. Pro spojení se světlem je potřeba dokoupit adaptér FOMEI/Bowens (obj. číslo FY7660).  

Strip softbox 30x180 cm - skvělý na portrétní fotografii

Image 7

Stripboxy jsou velmi oblíbené a používané softboxy. Délka 180 cm pomůže rovnoměrně nasvítit celou postavu a je nejlepší pro zadní nebo boční svícení. Pro fotografování portrétů se většinou používají 2 kusy pro vrchní a spodní svícení. Jako příslušenství doporučujeme dokoupit voštinový filtr FY3105, který vytvoří po celé ploše mřížku. Ta zaručí ideální směrování světla dopředu. Takže se pak celkově lépe manipuluje se světelným tokem softboxu.

Obdélníkový softbox 60x85 cm

Image 8

Univerzální softbox pro všechny druhy svícení. Dvě změkčovací látky pro vytvoření dokonale rovnoměrného světla. Může sloužit jako základní softbox pro začínající fotografy.


Fotopříslušentství

Stativy Alumin a World

Image 9

Nezbytným doplňkem každého fotografa je stativ. Bez toho to nejde. Z naší vánoční nabídky si můžete vybrat jednak robustnější model Alumin PRO 3000 vhodný pro základní zrcadlovky či menší kamery nebo jednodušší a lehčí stativy World ideální pro kompaktní fotoaparáty.

Brašny Fomei a Nest

Image 10

Z nabídky brašen jsme pro Vánoce připravili bestseller Fomei Profi 100XL Shockproof. Tuto pevnou a odolnou brašnu ocení každý, kdo chce mít svou foto výbavu bezpečně uloženou a vždy pohotově po ruce. Stylové brašny Nest nabízí širokou škálu velikostí i barevných provedení. Nest je tou pravou volbou pro individuální a osobitý styl.

Filtry Fomei

Image 11

Součástí každého fotoaparátu je objektiv, pokud možno kvalitní objektiv a ten je třeba chránit. Nezbytnou částí každého objektivu je rozhodně filtr. K ochraně Vašeho „skla“ slouží UV filtry, k vylepšení záběru pak filtry Polarizační C-PL a pro kreativitu s dlouhými časy ND filtry. Fomei nabízí výhodný set právě těchto tří filtrů (UV / C-PL / ND), které ocení a hlavně i prakticky využije každý fotograf.

René Tomaidesproduktový manažer - Studiové vybavení
Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.