Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
05.09.2015

Výbava do ateliéru - co a proč?

Neustále se pohybuji mezi lidmi, kteří výborně pracují s fotoaparátem, ale naráží na to, že jim něco chybí. Tak jako dřív mě. Podíváme se na cenově dostupné vybavení, které kreativně rozvine vaše snímky.

Výbava do ateliéru – co a proč?

Ještě jsem studoval střední školu a býval jsem spíše venkovním fotografem. Fotil jsem nejlépe na denním světle nebo na slunci, tam fotografie vypadají skvěle. Nadešly ale časy, kdy jsem měl fotit například produktové fotky nebo portréty. Zjistil jsem, že fotografie sice vypadají dobře, ale něco jim chybí. Po čase jsem narazil na studiové vybavení Terronic, kterým můj tehdejší učitel zčásti vybavil ateliér.

Blesky, světla, filtry, softboxy, deštníky

To všechno k focení nedílně patří. A mohl bych pokračovat dál. Beru v potaz focení, které se již k něčemu má, jako například produktové focení, portréty, jakékoliv umělecké foto.

Vlastně takovou techniku můžete použít při jakémkoli typu focení. Ono přeci jen dobře nasvícená postava (nasvícená jedním nebo více blesky, vyfocená na vysokou clonu a na nízké ISO) vypadá jednoduše lépe než fotka bez blesku.

Image 1

Blesk anebo trvalé světlo?

Trvalé světlo má nespočet výhod při natáčení, nebo focení složitějších předmětů, protože to, co vidíme, bude přesně na fotce.

Záblesková jednotka nám ale vytvoří daleko více světla, takže můžeme použít menší citlivost na světlo, tím pádem snížit nebezpečí šumu, a dokonce více zavřít clonu, tím více proostříme scénu.  

Mít vše dohromady? Není problém

Studiové blesky Terronic z řady Basic umožňují svícení pilotní žárovkou, a k tomu navíc záblesky zároveň. Můžete si zhruba nasvítit scénu, a uvědomit si stíny a odrazy, poté vytvořit fotografii za pomocí blesku.Ten umožňuje ovládání výkonu po 0,1 krocích, a díky velmi rozšířenému adaptéru Bowens na něj můžete nasadit širokou řadu příslušenství od reflektorů po softboxy, deštníky a další příslušenství.

Image 2

Ať už fotíte produktové fotky, portréty, sportovní fotografii nebo cokoli dalšího, využití těchto blesků je pouze na vaší představivosti. V tom je celé to kouzlo. 

Je dobré mít rezervu ve výkonu 

Lidé mají ve zvyku často sáhnout po blesku, který přesně pasuje na kýžený projekt, kterému se budou věnovat. Takže například mezi blesky Terronic Basic 200 a Basic 400, kde je dvojnásobný rozdíl ve výkonu blesku (200 Ws a 400 Ws), raději vyberou 200 Ws, protože jim to stačí.

Poté se ale najde projekt, kdy například chtějí nasvítit sport nebo použít blesky na denním světle, následně tento blesk nestačí.

Celé je to o světle

A to je největší krása na focení. Pokud jste začínající nebo již trošku pokročilý fotograf, určitě oceníte možnost mít jakýkoli typ světla, který právě potřebujete.

Tvrdé světlo přímo z reflektoru vám vytvoří ostré stíny. Měkké a rozprostřené světlo redukuje nebo eliminuje stíny díky deštníku nebo softboxu. Můžete vytvořit přesně směrované světlo díky voštinovému filtru či uzoučký proud světla z komínku, které lze ještě nasměrovat voštinovým filtrem.

Možností je spousta, záleží jen a pouze na vás, kterou z nich si vyberete.    

Image 0

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Také nás můžete sledovat na Facebooku
Související produkty
MC/ND-4 QM-30,5mm MARUMI

Pouze snižují světelnost bez ovlivnění celkového barevného nádechu snímků. Systém montáže jedním pohybem.

Doprodej
Kód: EY0335
250 Kč 50 Kč
41 Kč bez DPH
Skladem
Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.