Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500
12.03.2018

Vyhlášení Osobnosti české fotografie 2018

Asociace Profesionálních fotografů ČR, která je ambasadorem FOMEI, bude již popatnácté udílet prestižní ocenění Osobnost české fotografie. Toto klání významně napomáhá k nastavení měřítek kvalitní fotografie na domácí scéně a neméně přispívá k dobrému jménu Asociace.

Image 1

Informace o letošním vyhlášení

Zdá se, že význam tohoto jubilejního ročníku si vzali za své nejen členové přípravného týmu Osobnosti (Jung, Zhoř, Pohribný) a celá SR APF, ale i mnozí teoretici, kurátoři, fotografové z řad APF i mimo ní. Nominací se sešlo opravdu hodně.

Na Osobnost české fotografie za rok 2017 bylo nominováno 10 významných fotografů/teoretiků fotografie. Na Osobnost české fotografie za dlouhodobý přínos bylo nominováno dokonce 17 významných fotografů/teoretiků fotografie. Do kategorie Fotografická publikace roku je přihlášeno 15 knih a do kategorie Kalendář roku 2017 se sešlo 8 kalendářů.

Nelehký úkol vybrat z této široké „nabídky“ Osobnost a další ceny, stojí před jedenáctičlenou odbornou porotou, která byla navržena z řad respektovaných fotografů, kurátorů, žurnalistů, laureátů předchozích ročníků Osobnosti a samozřejmě i členů APF.

Grafička Markéta Janebová vytvořila pro Osobnost nové logo. Bude mj. použito i na zcela nové ceně, která bude laureátům předána na slavnostním vyhlášení 28. 3. 2018, jež proběhne v Czech Photo Centru.

Po vyhlášení Vás budeme informovat o laureátech tohoto ročníku i s ukázkou jejich děl. :-)

Fotografie z výhlašení minulého ročníku