Sprache
Kontaktieren Sie uns: info@fomei.com

Průvodce digitální fotokomorou

Katalognummer: FY9020
Garantie: 24 Monate (Firmen 24 Monate)

The handbook guides the reader-photographer through a labyrinth of printers, photo papers and color management. It is intended for hobbies and professional print-makers.

Ursprünglicher Preis: €  10,10
Auf Lager
€ 8,00
infoline
Brauchen Sie Hilfe?
Kontaktieren Sie uns per E-Mail: paper@fomei.com

Digitální verze

Nejen pro ty, kdo po informacích baží natolik, že nechtějí čekat než jim kniha přistane ve schránce, jsme připravili i možnost nákupu digitální verze. Hned po zaplacení kartou odešleme PDF verzi publikace na zadanou e-mailovou adresu.

ZAKOUPIT DIGITÁLNÍ VERZI

Průvodce jako dárek k předplatnému FotoVideo

Tuto publikaci můžete získat také jako dárek k ročnímu předplatnému časopisu FotoVideo, nejčtenějšího magazínu pro fotografy u nás. Více o předplatném zde.

Recenze na webu iFotoVideo

Recenze


"Příručka z dílny FOMEI, Průvodce digitální fotokomorou, autora Ing. Jana Kaisera, Ph.D., jednoho z největších odborníků na správu barev a fotografický tisk u nás, by měla být po ruce každému, komu bytostně záleží na výsledné profesionální a nekompromisní prezentaci svého díla.

Proč to mohu tvrdit s takovou neochvějnou jistotou? Zpracováním digitálního fotografického obrazu se zabývám téměř tři desítky let. S první funkční implementací správy barev jsem se setkal okolo roku 2002 v New Yorku, kde jsem mj. působil v profesionálním fotografickém studiu. Kromě jiného jsem zodpovídal za postprodukční práce a za předtiskovou přípravu a tisk. Tehdy se nám podařila úžasná a do té doby nevídaná věc: to, co bylo na monitoru, bylo i na papíru! Celé to začínalo dávat smysl… Tato problematika mi přišla natolik důležitá, že jsem se ji rozhodl dát prostor i ve své dizertační práci.

Jako vizuální tvůrci zodpovídáme za celý řetězec našeho počínání, tedy nejen za vstup a zpracování, ale i za výstup/prezentaci. Volba správného papíru pro tisk autorské fotografie a její adjustace je stejně důležitá, jako je důležitá volba silného námětu, vhodné snímací techniky a správného postprodukčního postupu, který předpokládá znalosti správy barev. Jedno bez druhého by se rozpadlo a veškerá tvůrčí energie by ztratila význam. Jak známo, fotografie patří na papír, protože jedině takový výstup smysluplně uzavírá celý tvůrčí řetězec.

I navýsost technické téma dokázal Dr. Kaiser podat srozumitelně a „šťavnatě“. V útlé knížečce je vše představeno vyčerpávajícím způsobem a přehledně rozděleno pro amatérského, hobby i pro fineart uživatele, i pro vlastníky minilabů, s důrazem na vybrané typy fotopapírů a fototiskáren, s láskou a péčí testovaných v laboratořích Fomei. Je možné se dozvědět o certifikacích a archivacích fotografií i o materiálech vhodných pro historické reprodukční techniky. Samozřejmostí je srozumitelné objasnění fenoménu správy barev a ovládnutí celého produkčního řetězce.

Kdybychom už před lety měli k dispozici takto pečlivě a přístupně zpracovanou literaturu, svět by byl nejen věrněji barevnější, ale zejména bychom mu lépe rozuměli…"

MgA. Marian Beneš, Ph.D., Master QEP – fotograf a vysokoškolský pedagog


"Bezpochyby držím v rukách najkomplexnejšiu publikáciu o digitálnej fotokomore. Obsahuje reálne informácie od A po Z ktoré sú zhmotnené v jeden komplexný a odborný celok. Ten kto nezapochybuje a zariadi sa podľa toho čo si v nej prečíta, ušetrí veľa času vlastného bádania a pokiaľ pochopí o čom to celé je, naskočí okamžite na rýchlo idúci vlak smerom k profesionalite a úspechu. Sprievodca digitálnou fotokomorou je užitočná príručka pre vedomie laickej verejnosti, nadšencov fotografie a v neposlednej miere si v nej nájdu to svoje aj odborníci a profesionáli."

Ing. Norbert Šlachta, galerista a fineart tiskař

Ich habe eine Frage über das Produkt Průvodce digitální fotokomorou