Choose your language

105 cm Safety Ruler

Product code: EX30331
Warranty: 24 months (Company 12 months)

The Sooper Edge is the premier safety ruler in the sign and graphics industry.

Less then 5 PCS
€ 97.00
infoline
Do you need a help? 
Call: +420 734 698 818
Solid ruler with a steel edge to prevent the cut being guided "into the ruler". It also has a reliable aluminium finger guard. In addition, the bottom edge is rubberized to prevent slipping and scratching the cut graphic/photo.

Ideal tool for the graphic designer and photographer for formatting large format photos and plates. In conjunction with the cutting mat and peel-off knives, it forms an indispensable tool for anyone printing, laminating or laminating large format reproductions.
I have a question about the product 105 cm Safety Ruler

FOMEI záruka 24 měsíců (IČ: 12 měsíců)

Standardní záruka s nadstandardní péčí FOMEI. Certifikovaní servisní technici s dlouholetou praxí jsou základem velmi kvalitně odvedeného a zároveň rychlého servisu na vašem zařízení. Víme totiž, že pokud tiskárna netiskne, nevydělává peníze. A proto klademe velký důraz na rychlost, avšak se zachováním velmi vysoké úrovně provedeného servisu. To již ocenilo mnoho našich zákazníků.

EPSON CoverPlus

Dopřejte si dlouholetou bezstarostnost s rozšířenou zárukou velkoformátových tiskáren a minilabů EPSON. S EPSON CoverPlus si můžete jistotu bezproblémové výroby fotografií prodloužit na 36 až 60 měsíců. Více informací o rozšířené záruce EPSON pro vaši tiskárnu získáte na e-mailu fototisk@fomei.com.

Pozáruční servis

Je vaše zařízení již po záruce? Nebojte, i v takovém případě je vám se svými zkušenostmi a znalostmi FOMEI servis k dispozici. Kolegové se mnohdy dokáží postarat a k životu přivést i zařízení provozované mnoho let.