Hosté výstavy

Jan William Drnek

Fotograf

Jan William Drnek jinak také absolvent technické kybernetiky, zakladatel úspěšné firmy v oblasti singmakingu, ale hlavně odborník na color management a velkoplošný tisk si všechny fotografie zpracovává sám, tiskne a adjustuje. Kouzlo okamžiku, duch a duše navštívených míst ve fotografiích Jana Williama Drnka právě díky preciznímu zpracování a velkoformátovému tisku získávají další nový rozměr.

www.jwd.cz

 

Roman Sejkot

Fotograf

ROMAN SEJKOT je profesionální fotograf. Byl fotoreportérem ČTK, redaktorem nakladatelství PRESSFOTO, fotografem a obrazovým redaktorem v týdeníku FÓRUM, Občanském deníku, Českém deníku a deníku PROSTOR. Absolvoval stáž v německé agentuře JOKER. Od roku 1992 je volnonožníkem.

www.sejkot.com

 

Vavřinec Hradílek 

Sportovec, olympionik a porotce 7DAYZ FILM CONTEST

Vavřinec Hradílek je český vodní slalomář, kajakář závodící v kategorii K1. Je stříbrným medailistou z LOH 2012 v Londýně a mistrem světa z roku 2013.

V roce 2016 hrál hlavní roli v českém filmu režisérů Lordana Zafranoviće, Petera Pálky a Dana Krzywoně Tenkrát v ráji, který je inspirovaný skutečnými událostmi ze života horolezce Josefa Smítky. A také je jedním z porotců 7 Dayz film contest.

http://www.vavrahradilek.cz

 

Radek "Karkys" Karko

Režisér a kameraman

Radek “Karkys” Karko je spjat hlavně se značkou LIP Production. Tato filmová produkce má spoustu nadšených fanoušků díky svým projektům jako Snowporning, Wakeporning nebo nejnovější Howl Seat. Díky píli a šikovnosti spolupracuje se spoustou známých osobností a za svou práci už sklízí ovoce i v komerční sféře, získal například Českého Slavíka za nejlepší videoklip.

Peter Brichta 

Fotograf

Od dob jeho začátku zkoušel mnoho různých stylů jako studiový a tiskový fotograf. Nyní Peter pracuje jako sportovní a komerční fotograf a fotí například pro Red Bull a další klienty. Vždy když Peter fotí sport, zkouší nové věci, například možnosti práce se světlem, moderní techniky, nebo kompozice, aby dosáhl opravdu zajímavé fotografie. Více zde.

www.pbphoto.sk

 

Rudolf Stáhlich

Porotce, fotografi Red Bull Illume 2016 a šéfredaktor časopisu FotoVideo a „dvojwebu“ ifotovideo.cz

Miluji média a hrozně rád je tvořím a předělávám. V tomto roce se mimo jiné už dvacátým rokem starám o v současnosti jediný ryze český, fotografický měsíčník FotoVideo a jeho celou digitální skupinu. Do současnosti jsem se podílel na vzniku a redesignech více než sedmdesáti českých i zahraničních tiskových a internetových médií a lidé se mne ptají, kde na to beru čas? Já jim odpovídám: „Chce to být aktivní od začátku, od malička.“ Více zde.

Marian Beneš

Fotograf

MgA. Marian Beneš, QEP, je fotograf a pedagog, místopředseda Asociace profesionálních fotografů ČR. Absolvent fotografie pražské FAMU je specialistou na náročný digitální design. Ve své práci úzce propojuje fotografický obraz a následnou počítačovou postprodukci. Díky Fulbrightovu stipendiu studoval na International Center of Photography v New Yorku, kde působil také jako vyučující asistent, m.j. pro oblast editace digitálního obrazu. Je držitelem mnoha tuzemských i mezinárodních ocenění a certifikátu Qualified European Photographer, udělovaného Federací evropských profesionálních fotografů.

Od roku 2016 vede Katedru vizuální tvorby a ateliér Fotografie a audiovize na VŠKK v Praze. Působí také v ateliéru Aplikovaná a reklamní fotografie FUD UJEP v Ústí n/L. Úzce spolupracuje s prof. Miroslavem Vojtěchovským, QEP. Ve společných projektech využívají propojení dlouholetých zkušeností z oblasti analogové inscenované tvorby s možnostmi promyšlených postprodukčních úprav.

 

Miloš Fic

Fotograf

Rodák z Pardubic absolvoval ČVUT Praha a Lidovou konzervatoř východočeského kraje pod vedením prof. Šmoka. Je členem Asociace profesionálních fotografů české republiky od roku 2005. Nyní je vice-prezident Asociace profesionálních fotografů české republiky (APF ČR) a člen správní rady Federation of European Photographers (FEP)

Věnuje se užité fotografii - virtuální prohlídky v rozsahu 360°x180°, zakázkové portrétní fotografii a sportovní fotografii.

Miloš je držitelem certifikátu QEP (Qualified European Photographer) udělený odbornou komisí FEP (Federation of European Photographers).

 

Zdeněk Lhoták

Fotograf

Pracuje jako volný fotograf, organizátor a pedagog. Studoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK /1974/ a obor umělecká fotografie na Fakultě filmové a televizní (FAMU) /1985/. Jeho zájem o sportovní fotografii vyvrcholil získáním 2. ceny v soutěži World Press Photo 1986 za seriál fotografií "Spartakiáda". V roce 2003 obržel prestižní cetrifikát kvality QEP od Federace evropských profesionálních fotografů v oboru fotografie jídla. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a FotoForum Praha. Jeho zájem o volnou fotografii je rozdělen do dvou témat: V oblasti dokumentární fotografie se zaměřuje na sociologické problémy vrcholového sportu (cyklus "Sparta" /1978 - 1988/ a "Spartakiáda" /1985/) a problematiku unikátní tibetské kultury devastované čínskou okupací /1989 - 1994/. Soubor expresivních barevných detailů "UNITED COLORS OF NEPAL" /2001- 2008/ je subjektivním dokumentem, který působí svou čistou symbolikou jako věrohodný odraz exotické kultury.

Ve výtvarné fotografii se Zdeněk Lhoták zaměřuje na lidské tělo formou cyklu "Autoportrétů". Od roku 1989 ve stále jednodušší formě zabývá detaily vlastního těla, V rámci tohoto cyklu v poslední době instaluje do reálných interiérů ironizující a humorné fotografie figur v životní velikosti odjustované na plechu. V roce 2009 v nakladatelství Kant vydal publikaci „Zdeněk Lhoták / dis-torza“, která dokumentuje mnohaletý zájem o tělesnost promítající se do všech jeho zdánlivě odlišných cyklů. Kniha byla v roce 2010 oceněna jako 2. nejlepší fotografická publikace ve střední a východní Evropě za roky 2009-2010. Svoje výstavní projekty prezentoval na čtyřiceti samostatných a mnoha společných výstavách v ČR i v zahraničí.

 

Co Vás čeká?

Kudy k nám?