Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500

Dan Vojtěch – Sportovní Fotografie

12. 6. 2019
19:00
11. 8. 2019
18:00

Několikanásobný vítěz celosvětové fotografické soutěže Red Bull Ilumme vystavuje své slavné fotografie.
Na co se můžete těšit: 🖼️ velkoformátové fotografie,   👀 nevšední pohled na sportovní fotografii,   🛩️ fotografie známých sportovních osobností,  ✂️ průřez mnohaletou tvorbou profesionálního fotografa.

Image 1

Lidi se mě ptají, proč jsem se stal fotografem.

Blesk! První vzpomínka - držím otcův starý fotoaparát a nemůžu se zbavit dojmu, že mě ta věc magicky přitahuje. Koupil jsem si první fi lm. Černobílý. A už mě to nepustilo. Jakmile jednou založím fi lm, není cesty zpátky.

Cvak! Stojím v Arizonské poušti, slunce zapadá, stíny se prodlužují a na obří skok se řítí budoucí zlatý medailista X-Games Libor Podmol. Už dva měsíce ve Spojených státech fotím nejlepší freestyle motokrosaře světa. Z cesty vznikne dokument Tomorrow Will Be Better, který jde o dva roky později do americké distribuce.

Image 2

Základní informace

Výstava: Dan Vojtěch - sportovní fotografie
Místo: galerie Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, Praha 5 - Stodůlky, 100m od stanice metra Nové Butovice)
Vernisáž výstavy: 12. 6. od 19h
Datum trvání výstavy: 13. 6. - 11. 8. 2019
Vstupné na výstavu: 80 Kč/ 40 Kč (snížené vstupné)

Blesk! V  Hong-Kongu přebírám cenu za první místo soutěže Red Bull Illume v kategorii New Creativity. Kreativními projekty se zabývám celý život a zdá se, že se to díky fotce s dvojnásobným mistrem světa ve Four Crossu Tomášem Slavíkem konečně vyplatilo. Černobílá zvětšenina je vystavena na Avenue of Star v Hong- -Kongu a pak putuje po dalších slavných místech na celé planetě.

Image 3

Cvak! „Všichni na svých místech, jdeme na věc!” hlásím do vysílačky. Špičkový pilot a vítěz nejrychlejšího motor sportu Red Bull Air Race Martina Šonka rovná křídla svého letounu a jen pár metrů nad zemí v plné rychlosti prolétne kolem lesu světel, které jej ve zlomku vteřiny ozáří a zapíšou na čip mého přístroje. Po několika pokusech jsem konečně spokojený. „Dobrá práce! Martine, můžeš přistát!”

Image 4