🔴 FOMEI LIVE | Tajemství tisku fotografií, 1. díl

14. 10. 2020
17:00
14. 10. 2020
18:00

Od října spouštíme zajímavý koncept živého vysílání FOMEI LIVE, který se bude pravidelně vysílat z královéhradeckého studia. Každé ze tří oddělení divize FOTO představí svůj vlastní pořad. 

Za fototiskové oddělení se Vám bude věnovat zkušený a vždy usměvavý Honza "Dr. Color" Kaiser. Témata vybral pro všechny fotografy, kteří mají fototiskárnu, ale trápí se nad průměrnými výsledky nebo mají představu, že tisk na nejvyšší kvalitativní úrovni je v domácích podmínkách nedosažitelný. A také těm, kteří svou fototiskárnu ještě nemají a mají obavy z toho, že problematika tisku je příliš složitá, že jí nezvládnou. 📰

V prvním streamu se zaměřím na tisk z Adobe Photoshopu. Praktický příklad bude ukázán pomocí A4 fototiskárny EPSON L810 a dvou nejprodávanějších fotopapírů - polomatného FomeiJet PRO Pearl 265 a lesklého FomeiJet PRO Gloss 265. 🖥️

Jaké jsou cíle streamu?

  • ukázat, že tisk na profi úrovni je v domácích podmínkách možný
  • odůvodnit, proč je domácí tisk fotografií prospěšný, jak zdokonaluje vlastní fotografování
  • ukázat, že tisk fotografií není složitý

Záznam z vysílání


Honza "Dr. Color" Kaiser

Image 1

Pečuje o strategii FOMEI FOTO TISKu, jak z hlediska technologií (tiskáren), tak materiálů (papírů a pláten). Provádí a zodpovídá za bezvadnost kalibrací fotografických řetězců, od monitoru až k tiskárně / minilabu. Bdí nad projekty DIGIgraphie® a Hahnemühle Certified Studio. Vede seminární a lektorskou činnost v oblasti kolorimetrie, správy barev, tiskových technologií a materiálů.

Vystudoval ČVUT v Praze, kam se vždy rád vrací. Práce mu je koníčkem a snaží se být optimistou. Opovrhuje syntetickým (prázdným) marketingem a trápí se při vyplňování tabulek, výkazů, reportů... a trpělivě čeká na návrat selského rozumu.

Ve volném čase, pokud lze takový termín použít, se plnými doušky věnuje rodině. Pěstuje plavání, cykloturistiku, fotografování a česnek. Poslouchá Motörhead. Další adrenalin nevyhledává, stačí se na svět podívat z výšky - projít se po špičkách 🙂.