Monuments 3 by Peter Mercell

22. 2. 2020
18:00
27. 2. 2020
18:00

🗿 Po zdařilých projektech MONUMENTS I. a II., fotograf Peter Mercell přichází s další sérií. Nicméně M3 se od ostatních trochu liší, zejména, co se technické stránky týče. Všechny fotky jsou totiž zachyceny na analog a ne ledajaký. Peter fotil na legendární foťák Hasselblad 501 cm, který používali američtí kosmonauti při přistání na Měsíci, a navíc vyvolával film přímo na místě.

Image 1

📽 Proto je hlavním tématem M3 historie Východní Evropy, skate a návrat k analogu. Skateový team Vansu ve složení Štěpán Bareš (CZ), Igor Hanečák (SK), Przemek Hippler (PL) a kameraman Martin Malo, procestoval Balkánem více než 6 000 km a vyvolal více než 40 rolí filmu.

Image 2

🍿Celá jejich výprava je zdokumentována v pětiminutovém filmu a hudbu k němu propůjčila slavná slovenská kapela Fallgrapp.

Image 3

🌍 Nejlepší fotky sestavené v unikátní instalaci můžeš vidět ve všech obchodech Footshop v průběhu následujícího měsíce a od 22. do 27. 2. v pražském Vnitroblocku, kde 22.2. proběhne zahájení vernisáže.

🌐 http://skatemonuments.eu/

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.