Průvodce digitální fotokomorou

Katalogové číslo: FY9020
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců)

Příručka provede čtenáře-fotografa labyrintem tiskáren, fotopapírů a správy barev. Je určená hobby i profesionálním tiskařům.

Původní cena: 249 Kč
Skladem
190 Kč
190 Kč bez DPH
infoline
Potřebujete poradit?
Volejte +420 495 056 386

Příručka pro všechny fotografy a fototiskaře

Průvodce digitální fotokomou je publikace určená všem fotografkám, fotografům, umělcům a minilabistům, kteří chtějí proniknout do tajemství tisku fotografií a uměleckých grafik a především porozumět a nechat se okouzlit papíry a plátny pro inkoustové tiskárny.

Umět správně komunikovat fotopapíry a být schopen pro daný záměr vybrat ten pravý je hlavní cíl této příručky. Zároveň má hobby fotografům poskytnout jasnou kuchařku, kterak tisknout fotografie jako profesionálové, s nasazením správy barev. Věříme také, že se příručka stane součástí knihovny studentů fotografických oborů.

Digitální verze

Nejen pro ty, kdo po informacích baží natolik, že nechtějí čekat než jim kniha přistane ve schránce, jsme připravili i možnost nákupu digitální verze. Hned po zaplacení kartou odešleme PDF verzi publikace na zadanou e-mailovou adresu.

ZAKOUPIT DIGITÁLNÍ VERZI

Průvodce jako dárek k předplatnému FotoVideo

Tuto publikaci můžete získat také jako dárek k ročnímu předplatnému časopisu FotoVideo, nejčtenějšího magazínu pro fotografy u nás. Více o předplatném zde.

Recenze na webu iFotoVideo

Teoretická část se spolu s praktickým výkladem opírá o média FOMEI a Hahnemühle, fototiskárny Canon, EPSON, HP a minilaby EPSON, Fuji a Noritsu.

Autor: Ing. Jan Kaiser, Ph.D.
Korektura, grafická úprava a sazba: Ing. Marta Korbelová
Počet stran: 111
Rok vydání: 2022

Recenze


"Příručka z dílny FOMEI, Průvodce digitální fotokomorou, autora Ing. Jana Kaisera, Ph.D., jednoho z největších odborníků na správu barev a fotografický tisk u nás, by měla být po ruce každému, komu bytostně záleží na výsledné profesionální a nekompromisní prezentaci svého díla.

Proč to mohu tvrdit s takovou neochvějnou jistotou? Zpracováním digitálního fotografického obrazu se zabývám téměř tři desítky let. S první funkční implementací správy barev jsem se setkal okolo roku 2002 v New Yorku, kde jsem mj. působil v profesionálním fotografickém studiu. Kromě jiného jsem zodpovídal za postprodukční práce a za předtiskovou přípravu a tisk. Tehdy se nám podařila úžasná a do té doby nevídaná věc: to, co bylo na monitoru, bylo i na papíru! Celé to začínalo dávat smysl… Tato problematika mi přišla natolik důležitá, že jsem se ji rozhodl dát prostor i ve své dizertační práci.

Jako vizuální tvůrci zodpovídáme za celý řetězec našeho počínání, tedy nejen za vstup a zpracování, ale i za výstup/prezentaci. Volba správného papíru pro tisk autorské fotografie a její adjustace je stejně důležitá, jako je důležitá volba silného námětu, vhodné snímací techniky a správného postprodukčního postupu, který předpokládá znalosti správy barev. Jedno bez druhého by se rozpadlo a veškerá tvůrčí energie by ztratila význam. Jak známo, fotografie patří na papír, protože jedině takový výstup smysluplně uzavírá celý tvůrčí řetězec.

I navýsost technické téma dokázal Dr. Kaiser podat srozumitelně a „šťavnatě“. V útlé knížečce je vše představeno vyčerpávajícím způsobem a přehledně rozděleno pro amatérského, hobby i pro fineart uživatele, i pro vlastníky minilabů, s důrazem na vybrané typy fotopapírů a fototiskáren, s láskou a péčí testovaných v laboratořích Fomei. Je možné se dozvědět o certifikacích a archivacích fotografií i o materiálech vhodných pro historické reprodukční techniky. Samozřejmostí je srozumitelné objasnění fenoménu správy barev a ovládnutí celého produkčního řetězce.

Kdybychom už před lety měli k dispozici takto pečlivě a přístupně zpracovanou literaturu, svět by byl nejen věrněji barevnější, ale zejména bychom mu lépe rozuměli…"

MgA. Marian Beneš, Ph.D., Master QEP – fotograf a vysokoškolský pedagog


"Bezpochyby držím v rukách najkomplexnejšiu publikáciu o digitálnej fotokomore. Obsahuje reálne informácie od A po Z ktoré sú zhmotnené v jeden komplexný a odborný celok. Ten kto nezapochybuje a zariadi sa podľa toho čo si v nej prečíta, ušetrí veľa času vlastného bádania a pokiaľ pochopí o čom to celé je, naskočí okamžite na rýchlo idúci vlak smerom k profesionalite a úspechu. Sprievodca digitálnou fotokomorou je užitočná príručka pre vedomie laickej verejnosti, nadšencov fotografie a v neposlednej miere si v nej nájdu to svoje aj odborníci a profesionáli."

Ing. Norbert Šlachta, galerista a fineart tiskař

Mám dotaz na produkt Průvodce digitální fotokomorou