SELENIUM TONER / 1 l černobílá tonovací lázeň, ILFORD

Katalogové číslo: LI03020
Výrobce: ILFORD
Záruka: 24 měsíců (IČ 12 měsíců)

Kapalný koncentrovaný toner pro tónování klasických černobílých fotografií s RC i FB podložkou v misce.

Skladem
1 330 Kč
1 099 Kč bez DPH
infoline
Potřebujete poradit?
Volejte +420 603 476 589

HARMAN SELENIUM TONER
 je tekutý koncentrovaný toner, určený pro tónování všech černobílých fotografických RC a FB papírů v misce.

Je navržen pro použití při pokojové teplotě, jmenovitě 20 ° C.
Barva a stupeň dosažených tonálních změn se bude lišit podle typu papíru: od studené čokoládově hnědé, přes purpurově hnědé až po málo patrné změny. Papíry s teplým tónem obvykle produkují nejviditelnější efekty.

POKYNY PRO UŽIVATELE
Chcete-li vyrobit pracovní roztok toneru pro běžné tonizační aplikace, zřeďte koncentrát HARMAN SELENIUM TONER 1 + 3 vodou. Pokud je primárním důvodem ochrana obrazu s minimální změnou tónu, zřeďte koncentrát 1 + 20 vodou. Před přípravou pracovního roztoku koncentrát důkladně promíchejte. Toner by měl být používán při pokojové teplotě, jmenovitě 20°C +/- 1°C.

Pro práci v misce o rozměrech 12” x 16” (30,5 x 40,6cm) postačující 3 litry pracovního roztoku.


TÓNOVÁNÍ
Ustálené fotografie vložte do misky s přibližně o 4°C teplejší vodou než je teplota vašeho pracovního roztoku toneru HARMAN SELENIUM TONER.
Pokud tónujete poprvé, doporučujeme vám nejprve vytvořit dvě identické zvětšeniny, jednu nechat v misce s vodou, druhou tónovat. Tak můžete sledovat změny hustoty a barvy s postupujícím tónováním. Jakmile získáte zkušenosti s tónováním, nebudete považovat za nutné používat referenční zvětšeninu.

Oběma rukama uchopte fotografii za horní rohy, vyjměte ji z  misky s vodou a rychle ponořte do tonizačního roztoku. Po celou dobu tónování jemným kýváním miskou míchejte.
Aby bylo možné posoudit jakékoli změny barev, nesledujte nepřetržitě tisk v toneru, protože by bylo obtížnější pozorovat jemné změny, ke kterým dochází. Během procesu tónování pravidelně porovnávejte tónovanou fotografii s referenčním fotografií v misce s vodou.

Pokud jste spokojeni, vaše fotografie dosáhla požadovaného tónu, vyjměte ji z misky a vložte do druhé misky s vodou. Oplachujte  po dobu 30 - 40 sekund, aby se proces tónování zastavil. Pokud fotografie vyžaduje další tónování, jednoduše ji vložte zpět do tonizačního roztoku a pokračujte v tónování. Jakmile dosáhnete požadovaného tónu, pokračujte praním fotografie (RC po dobu dalších 2 minut, FB po dobu nejméně 30 minut v čerstvé tekoucí vodě nad 5°C. Alternativně pro fotografie na FB podložce použijte vypírací lázeň GALERIE WASHAID a následně čerstvou tekouicí vodu.

Ochrana obrazu (při ředění 1 + 20) bude úplná za 2–4 ​​minuty.

VYDATNOST
Obecně platí, že při standardním ředění 1 + 3 je vydatnost tonizačního roztoku přinejmenším 25 listů 20,3x25,4cm (8 ”x10”) na litr.


ŽIVOTNOST
Pracovní roztok vydrží až 6 měsíců v zcela plné uzavřené lahvi, 1 měsíc v  uzavřené lahvni naplněné do poloviny svého objemu a až 7 dní v misce. Neotevřená lahev HARMAN SELENIUM TONER skladovaná při teplotě 5-20°C vydrží po dobu 2 let. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.

Mám dotaz na produkt SELENIUM TONER / 1 l černobílá tonovací lázeň, ILFORD