Světlo na streamování, RGB 12

Katalogové číslo: FY4448
Výrobce: FOMEI
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců)

Set světla, ohebného ramena a svorky pro uchycení na stůl. Ideální pomocník pro streamování, který nezabere místo, čas a velmi snadno se používá. Používat lze klasické svícení s nastavením barevné teploty, mnoho efektů a barev.

infoline
Potřebujete poradit?
Volejte +420 739 588 691 v pracovní dny 8-16h

Přesné složení kitu najdete v záložce "Složení kitu".


SNADNÉ A KREATIVNÍ SVĚTLO NA STREAMOVÁNÍ 

Chcete na svém streamu vypadat dobře a mít světlo pod kontrolou? Gameři, fotografové, kameramani a mnoho dalších streamuje svou tvorbu, nebo recenze a zároveň hledají snadné řešení, o které se nemusí příliš starat.

Přinášíme obojí. Pomocí UNI-CLAMP svorky lze snadno připevnit sestavu ke stolu a ohnout rameno se světlem podle potřeby. Poté stačí zapnout světlo a nastavit si barevnou teplotu, efekt nebo barvu, která vám bude vyhovovat. K tomu slouží HSI RGB barevná škála a dvacet různých efektů, které umí simulovat například plápolající plamen svíčky, blikání sanitky, blesk fotoaparátu, a mnoho dalších. Když upustíme od extravagantních barev a efektů, můžete světla použít pro klasické vysvícení speakera před kamerou, nebo celé scény. Ke světlům se pojí praktické příslušenství ze silikonu pro změkčení a usměrnění světla. 


FOTOGRAFIE S LED RGB 12

Foto: Jan Novák
Streamer: Jiří Prouza
Fotoaparát: Nikon D500 - ISO 400; f/2,8; 1/200s.

Při použití setu dojde k výraznému potlačení okolního prostředí a pozornost se obrátí přímo na streamera, který je na fotografii nebo případném videu velmi výrazný. Dostatek světla umožňuje nahrávat na nízkou citlivost ISO a vyhnout se tak šumu. Na streamerovi a hlavně v jeho obličeji světlo působí přirozeně, prosvítí oči a dodá obličeji "tvar".

Dále je možné použít RGB HSI škálu barev pro nabarvení scény pro kreativce.  


FOTOGRAFIE BEZ PŘÍDAVNÉHO OSVĚTLENÍ

 Foto: Jan Novák
Streamer: Jiří Prouza
Fotoaparát: Nikon D500 - ISO 1250; f/2,8; 1/200s.

Bez přídavného osvětlení na našeho streamera působí pouze světlo ze stropních zářivek a odražené světlo z okolního prostředí. Nejen, že můžeme mít ve videu nechtěné barevné odstíny, ale také se potýkáme s vysokým šumem, který našemu videu příliš nepřidá. Světlo je rozprostřené po místnosti, a tak je streamer nasvícený stejně, jako okolní prostředí a není nijak výrazný.

Výsledek: Streamer je na videu vidět, ale není výrazný, obraz není kvalitní, je znatelně zašuměný a jakákoli barva v okolí, jako například zelené stěny, nám ovlivní barevný nádech.

ELEGANTNÍ SPOLEČNÍK NA CESTY

Tělo RGB 12 je vyrobené z hliníkové slitiny v černé polomatné úpravě. Ve světle jsou zároveň umístěny dva silné magnety, díky kterým můžete světlo připevnit prakticky kamkoli. Součástí balení je i cold-shoe adaptér do sáněk, přes který světlo snadno připevníte skrze 1/4 závit na svůj fotoaparát.

SVIŤTE TAM, KDE JE TO TŘEBA

Součástí balení je voštinový filtr a bílý difuzér.

Díky voštině můžete světlo přesněji směřovat a lépe využívat jeho výkon bez zbytečných ztrát a rušivého zbytkového světla.

Difusor slouží pro perfektní rozptýlení světla, podobně jako třeba softbox. Hodit se bude hlavně při natáčení rozhovorů a focení portrétů, kdy nebývá tvrdé světlo žádoucí.

NECHTE SE OSLNIT EFEKTY

RGB 12 mimo bi-color a HSI RGB režimu disponuje třetí možností, a to efektovými režimy. Celkem jich má světlo v paměti 20 , jako třeba policejní houkačku nebo RGB stroboskop.

OBSAHUJE VŠE POTŘEBNÉ

Balení LED MINI RGB 12 obsahuje všechno příslušenství už v základním balení.

V krabičce najdete: světlo samotné, neoprenový obal, silikonový difuzér, voštinový filtr, nabíjecí USB-C kabel, redukci do sáněk, kloubovou redukci pro připevnění světla na klec/rig, mapu efektů a uživatelský manuál.

DŮMYSLNÉ NAPÁJENÍ

Světlo má vestavěnou baterii o kapacitě 3000 mAh a vydrží na ni svítit cca 90 minut na plný výkon v bi-color režimu a 120 minut na 100% výkonu.

Baterie se dobíjí přiloženým USB-C kabelem, kdy světlo podporuje standard rychlonabíjení QC 3.0.

RECENZE OD STANISLAVA PETERY 

"Kdyby existoval fotografický bůh, poslední dva měsíce bych mu přinášel trojnásobné oběti. Konečně totiž vzniklo světlo, které má všechno. Že přeháním? Ani v nejmenším. ..."

Recenze na blogu FotoŠkoda

RECENZE OD PETERA BRICHTY (AQT) 

Recenze na YOUTUBE KANÁLU AQT

VIDEONÁVOD

SVĚTLO NA STREAMOVÁNÍ, RGB 12 | VIDEONÁVOD

VIDEONÁVOD

 FOMEI LED MINI RGB 12 | VIDEONÁVOD

JménoHodnota
RozměryObal včetně světla a příslušenství
Věrnost barev (CRI/Ra)95
Výkon12W
Baterie3000 mAh; 7,6V
NabíjeníUSB-C; QC 3.0
Výdrž baterie90min
Váha0,3kg
Výška8cm
Šířka15,6cm
Hloubka1,5cm
Barevná teplota2500 - 9000K
Množství Produkt Popis
1 FY7366 Flexible ARM, FOMEI
1 FY3587 FOMEI LED MINI RGB 12
1 FY7359 UNI-CLAMP/univerzální držák, FOMEI
Mám dotaz na produkt Světlo na streamování, RGB 12

V cenách produktů jsou započítány náklady na zpětný odběr výrobku s ukončenou životností dle zák. č. 542/2020 Sb. v platném znění. Informace o sběrných místech na www.asekol.cz, www.ecobat.cz a www.remasystem.cz.

Svítidla s LED diodami 2,42 Kč

DVOULETÁ ZÁRUKA PRO PODNIKATELE I KONCOVÉ ZÁKAZNÍKY 

  • Stojíme si za kvalitou našich produktů, proto na tento výrobek FOMEI poskytujeme dvouletou záruku (24 měsíců) od data nákupu v plném rozsahu platnou jak pro fyzické osoby, tak pro podnikatele, kteří nakupují na své IČO.
  • Případné závady řešíme přímo v Hradci Králové, kde provozujeme plně vybavený profesionální elektroservis, kde se o rychlou a kvalitní opravu postará tým proškolených techniků.
  • V našem technickém středisku máme rozsáhlý sklad náhradních dílů, opravy tedy standardně probíhají rychle bez jakýchkoli průtahů. Rozumíme situaci profesionálů, pro které je fotografická technika hlavním zdrojem příjmů, proto k záručním opravám nabízíme možnost zapůjčení ekvivalentní náhrady výrobku po celou dobu servisu.

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL 

  • Je-li obsahem balení či předmětem dodávky nebo její částí či součástí spotřební materiál (např. žárovka, zářivka, výbojka, baterie), je jeho životnost uvedena na výrobku, jeho obalu, návodu, nebo v záručním listě apod.) a není-li takto doba životnosti uvedena, činí životnost 6 měsíců.

POZÁRUČNÍ SERVIS

  • Naše výrobky nekončí svůj život dnem vypršení záruky. Díky kvalitě dílů a stabilitě dodavatelů je našich blesků běžná opravitelnost víc než 10 let od data prodeje. Většinu závad řešíme opravou dílu, ne jeho pouhou výměnou. Řešíme jak závady elektroniky, tak i fyzická poškození.