Art of Light

Za kurzy a workshopy aktové fotografie pod značkou Art of Light stojí Libor Krsek a Rudolf Dymák.

Libor už více než 10 let vyučuje fotografii na Katedře multimédií Vysoké školy ekonomické. Jeho parketou jsou akční fotky pro časopisy, ale nevyhýbá se ani komerčním zakázkám. Jeho druhou, ještě větší vášní jsou akty.

Rudolf je aktový fotograf a motocyklový nomád. Říká, že je vlastně krajinář, kterému v kompozici vždycky něco chybí, a proto do snímků přidává geometrii lidského těla.

Společně jsme vytvořili kurzy a workshopy, jaké bychom sami chtěli prožít, když jsme s fotografií začínali. Naším mottem je „vždy fotí jen jeden“. Účastníci si z našich akcí odnesou svoje vlastní snímky, které si vymyslí a s naší pomocí vyfotí. Nikdo jim nepřekáží a nefotí přes rameno.

Soustředíme se na praktické focení a nešetříme zpětnou vazbou, účastníci si odnášejí dovednosti, které pak dokážou sami využít.

Jak to shrnul David, který s námi byl na jednom z workshopů v Chorvatsku: „Naučil jsem se spoustu nových věcí, vyzkoušel si spoustu technik a vytvořil neskutečný množství fotek, z kterých jsem nadšený, kluci to měli zařízený prostě dokonale – skvěle lokality, super nápady, perfektní zpětná vazba, úžasné modelky. … Mám dojem, že jsem lepší týden za posledních X let prostě nezažil. … Pro mě to byl opravdu transformační týden, plný zábavy, radosti, smíchu, no prostě bezstarostný pocit žití, kdy ke všemu děláte jen to, co vás skutečně baví a nic jiného nemusíte.“

Proč FOMEI?

S produkty značky FOMEI, zejména studiovými a bateriovými záblesky máme dlouholeté pozitivní zkušenosti. Využíváme je jak pro sebe, tak při výuce a v terénu na akcích, které pořádáme. V poslední době nás baví i LED RGB světla.

Oceňujeme spolehlivost výrobků FOMEI, nestalo se nám, že by nás ani při náročných přesunech technika zklamala. Pozitivní je i poměr ceny a kvality. V neposlední řadě si ceníme univerzálnosti – naši účastníci používají fotoaparáty nejrůznějších značek a FOMEI funguje se všemi, a kompatibility s příslušenstvím Bowens.

Účastníci našich kurzů a workshopů mají možnost si vyzkoušet kvalitní záblesky i stálá světla od české značky a vybrat si, jaký typ svícení jim vyhovuje pro styl, kterému se chtějí věnovat.