Ateliér Czech Photo Centre

Od září roku 2016 Czech Photo provozuje multifunkční prostor s galerií Czech Photo Centre, kde se konají výstavy předních českých i zahraničních autorů. Na pěší zóně u stanice metra Nové Butovice za dobu trvání Czech Photo Centre vznikl umělecký prostor mimo střed města, který je věnovaný fotografii, moderní architektuře, umění, novým technologiím a bude se do budoucna rozvíjet. Jeho symbolem je dvanáctimetrová plastika Trifot od výtvarníka Davida Černého.

Czech Photo je především pořadatelem prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo a spolupořadatelem soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo. Czech Press Photo je fotografická soutěž založená v roce 1995 zaměřená na reportážní fotografii. Jejím smyslem je promlouvat k veřejnosti prostřednictvím fotografií a upozorňovat na závažná česká i světová témata. Czech Nature Photo je apoliticky laděná soutěž s akcentem na přírodu. I ta má potenciál pomocí unikátních snímků zvířat a rostlin komunikovat smysl její ochrany. Každý rok připravujeme novinky v soutěžích, které dále rozvíjí jejich potenciál.

FOMEI v Czech Photo Centre

Již od začátku založení galerie Czech Photo Centre je technika Fomei s námi. Byla nejlepší volbou do našeho ateliéru, který je součástí malé výstavní síně. Technika je všestranná - učí se s ní pracovat jak studenti našich semestrálních kurzů, tak profesionálové, kteří vedou tematické workshopy. Těší nás spolupracovat s českými profesionální značkami v oblasti fotografie.

Sociální sítě Czech Photo Centre