Zvolte jazyk
Volejte +420 495 056 500

Profesionalita a tradice -
vítejte v ateliéru Centra FotoŠkoda!

Palác Langhans a fotografie k sobě patří už téměř 140 let. Od doby založení prvního ateliéru už sice uplynulo mnoho vody a technika se dostala do bodu, o němž se zakladateli Janu Nepomuku Langhansovi ani nesnilo, duch a tradice jeho ateliéru však v paláci zůstali a náš ateliér na ně s hrdostí navazuje. Perfektní snímky vám zaručí nejen zkušení kolegové, ale také profesionální technika, na niž se v ateliéru i při fotokurzech spoléháme.

Hrdá tradice dlouhá takřka 140 let

Palác Langhans byl prakticky odjakživa spojen s fotografií. V roce 1880, pouhých deset let od jeho postavení, v něm Jan Nepomuk Langhans založil svůj fotografický ateliér, který záhy proslul a ve 30. letech se v jeho archivech nacházelo na 2 miliony pečlivě katalogizovaných negativů. Oblibu získal nejen u běžných občanů, ale také významných osobností kulturního i politického života – vyfotografovat se tu nechali třeba prezidenti Edvard Beneš a Tomáš Garrigue Masaryk, Lída Baarová, Josef Čapek, Viktor Dyk, Eliška Krásnohorská i řada šlechticů. Současný ateliér na tuto hrdou fotografickou tradici navazuje a palác Langhans zůstává díky Milanu Škodovi, který do tohoto památného místa v roce 2002 přestěhoval Centrum FotoŠkoda, i v 21. století zasvěcený fotografii.

O tom, aby byly vaše fotky dokonalé, rozhodují sice v první řadě zkušenosti a um našich fotografů, spoléháme se ale také na tu nejlepší techniku. V ateliéru i na fotokurzech při výuce používáme profesionální sety zábleskových světel Digital Pro X 500 od FOMEI, české značky s tradicí od roku 1990.

Ať už se u nás budete chtít vyfotografovat, pokochat se výstavou, vybrat nový kousek do své fotografické výbavy či se jenom zastavit a popovídat si, těšíme se na vás!

Video

Sociální sítě Centra FotoŠkoda

FB Petr Jan JuračkaFB Petr Jan JuračkaIG Petr Jan Juračka

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.