Nafotit.cz

Za firmou nafotit.cz stojí fotograf Jiří Novák, který fotografuje pro světové značky jako jsou například: Sapho, Entrematic a mnoho dalších. Přečtěte si něco o jeho začátcích a proč s námi spolupracuje:

"Zabývám se focením produktů a interiérů cca od roku 2000.

Tehdy vznikla potřeba neustálého přísunu fotografií do záplavy katalogů, které naše grafické studio každoročně produkovalo. Brzy se ukázalo, že než fotografovi vysvětlíme, co a jak je důležité vyfotit, případně na jaký detail se zaměřit, je rychlejší si to vyfotit přímo u nás. Začátky byly velmi úsměvné, s digitálem, co měl rozlišení 3,2 Mpx, na bílé kapotě Škody Felície, vznikaly první snímky rozložených sifonů. Když zafoukal vítr bylo po focení i po produktu. 

Postupně jsme se probíjeli přes různou fototechniku až jsme se dostali k firmě FOMEI. Začali jsme zlehka oťukávat její produkty. Kromě techniky se mi vždy líbil i lidský přístup k řešení různých technických problémů. Dneska každý prodává zboží přes e-shop a zákazník se s nikým ani nepotká. Mě tento způsob prodeje, zvlášť pak u věcí tak složitých, nevyhovuje. Velmi proto oceňuji odbornou pomoc pana Vrabce a jiných techniků FOMEI, s jejichž přispěním vznikl fotoateliér na focení koupelnových produktů. Světla dokáží fungovat i v náročném prašném prostředí a vydrží opravdu hodně. U nás rozhodně nenajdete klasický ateliér, ale spíše fotografickou dílnu, s truhlárnou i s malým fundusem."

Sociální sítě nafotit.cz