Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339
   
Fomei 30let
Vybavili sme tieto štúdiá
Je nám cťou podporovať týchto profesionálov!

Z nášho blogu

  • Všetko
  • Aktuality
  • FOMEI LIVE
  • Príbehy 5 fotografií
  • Rady a návody
  • Recenzie
  • Rozhovory
09.04.2021

FOMEI Black Friday 2021 | 16. - 21. 4. 2021

Po roce je tady tradiční jarní FOMEI výprodej. Udělejte si radost a nakupte online vybrané zboží za zvýhodněné ceny. Vybrali jsme pro vás produkty napříč naší nabídkou. Ve slevě najdete blesky, LED světla, fotopapíry, fotobrašny, dalekohledy a puškohledy. Slevy budou platit od 16. - 21. dubna 2021. V pátek 16. zde zveřejníme odkazy na Black Friday kategorie se zlevněným a použitým zbožím.

Autor: Miloš Biško
09.03.2021

AKČNÍ CENA na LED BAR 17 W včetně baterie a nabíječky

FOMEI LED BAR 17 W je univerzální LED světlo pro video a fotografii. Nyní dostupný v prodeji za bezkonkurenční cenu 3 990,-. Rukojeť, baterie, nabíječka na baterie, napájecí adaptér a pásky se závitem pro spojení více světel dohromady. Toto vše zabalené v polstrované přepravní tašce s úchytem, která zajistí komfort při přenášení i uskladnění LED světel pro kreativní svícení.

Autor: Jan Novák
09.03.2021

Tvorba 3D skenu Modrého kostela v Bratislavě

FOMEI Photographer Richard Dömös je součástí party slovenských profesionálů ve firmě Artzenal. Věnují se 3D skenu od malých po velké objekty. Když nám minulý rok napsal, že by potřeboval půjčit naše nejsilnější blesky na jeden zajímavý fotoprojekt, tak jsme se do toho rádi zapojili. Artzental pro vytvoření ⛪ 3D modelu Modrého kostela v Bratislavě vyfotil 40 569 fotek a použil 118 laserových skenů.

Autor: René Tomaides
19.11.2020

Petr Jan Juračka | Příběh pěti fotografií

Když mě Renda Tomaides z FOMEI poprosil o sepsání příběhu pěti fotografií pro blog FOMEI, hned jsem věděl, o čem chci psát. O světle! Ale ne o světle přirozeném, takříkajíc ambientním, ale o tom, které do fotky člověk dodává sám. Jasně, třeba v krajině se to moc nenosí, ale ve světě hned několika fotografických žánrů je právě práce se světlem oním rukopisem, který autora odlišuje od ostatních. Velmi dobře se pamatuju, jak jsem se před zhruba jedenácti léty ještě dušoval, že toho bohdá nebude, abych já na něco svítil! Jak se ale říká, odříkaného chleba největší krajíc, a tak jsem si odvezl na expedici na Bajkal svůj první blesk. Začal jsem s ním natolik experimentovat, že o rok později v Mongolsku jsem musel být pro své okolí značně nepříjemný společník. jak jsem všude a za všech okolností kolem sebe blikal. Byl jsem již tehdy vybavený rádiovými odpalovači a ta svá blikátka jsem strkal doslova kam se vešly. Pod auto, do kadibudky, do stanu a samozřejmě pod koně převalského, které jsem tam měl to štěstí fotit. Vznikl tak tenhle kratičký příběh namodralých fotek, které spojuje linka od přirozeného po umělé světlo.

Autor: Petr Jan Juračka
07.11.2019

Stanislav Petera důkladně prověřil nové světlo LED MINI 15W

S trvalými LED světly FOMEI pracuji v posledních několika letech často. A rád. Dokonce tak rád, že jsem na svých foceních téměř přestal používat záblesky. Tedy všude tam, kde to jde. Trvalá světla mají při mém stylu práce samé výhody. Hned vidím jestli modelům světlo sluší a jestli atmosféra, kterou se snažím vytvořit funguje. Mohu bleskově měnit výkon a dokonce barvu světla, aniž bych musel používat barevné filtry, to je funkce k nezaplacení. Krom toho jsou trvalá světla podstatně levnější než záblesky, takže není vyjímkou, že scénu svítím třeba desítkou jednotlivých zdrojů, ovšem všechny stojí dohromady stejně, jako tři záblesky.

03.05.2018

Nová rada duálnych bleskov Fomei: testované Vikingami

Fotograf Stanislav Petera testoval nové duálne blesky FOMEI.
Blesky od Fomei používam už dlho. Precestovali so mnou minimálne polovicu sveta a sprevádzajú ma ako na komorných, tak na tých naozaj veľkých foteniach. Takže keď mi kolegovia z Fomei ponúkli, či nechcem otestovať ich zbrusu novú radu, zaplesal som. A vraj by boli radi, keby som svetlá otestoval pokiaľ možno v extrémnych podmienkach, aby sme zistili, kde presne majú hranice. Prečo nie. Otestujeme ich za použitia Vikingov. Ďaleko na severe Európy. Extrémne podmienky budú. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.