Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

David Drahonínský

David Drahonínský do 16let žil život jako každý kluk. Běhal na hřišti za kopačákem, v zimně bruslil na zmrzlém rybníku a na MCR v taekwondu získal stříbrnou medaily. V roce 1999 bohužel spadl v noci ze 3 patra panelového domu, kde žil s rodiči. Při pádu si poranil páteř, slezinu a játra. Lékaři zjistili, že důvodem jeho pádu byla porucha spánku - náměsíčnost. David strávil po úrazu v nemocnici půl roku než byl schopný nastoupit do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, odkud se vrátil po 3měsících na invalidním vozíku.

Vsoučasnosti je nejlepším českým lukostřelcem v kategorii W1 s kladkovým lukem ve které drží i prvenství ve světovém žebříčku. David má kompletní sbírku medailí z Mistrovství Evropy, Světa i z Letních paralympijských her. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří zlatá medaile z paralympijských her v Pekingu v roce 2008, stříbrná medaile z paralypijských her v Londýně v roce 2012, první místo na Mistrovství světa v Donaueschingenu, zlatá z Mistrovství Evropy v Sant Jean de Monts a stříbrná a bronzová medaile z posledních paralympijských her v brazilském Riu 2016.

Je držitelem dvou světových rekordů, které za poslední 4roky několikrát posunul. Aktuální překonal se skórem 144 z možných 150 bodů na Mistrovství světa handicapovaných lukostřelců v Donaueschingenu v roce 2015. Je členem klubu SC Jedličkův ústav, jenž patří pod záštitu České federace Spastic Handicap o. s.

Vystudoval Obchodní akademii a následně završil své studium magisterským titulem na Fakultě Mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní Univerzity v Praze.

Současně se svojí sportovní přípravou se věnuje vyhledáváním zájemců z řad postižených pro paralukostřelbu v rámci projektu DD ParaArchery.