Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

Kamil Rodinger

Fotografuji od dob, kam až má paměť sahá - tedy do časů, kdy jsem jako dítko školou povinné navštěvoval místní fotokroužek v České Kamenici. Volba mé profese a studium na Střední průmyslové škole grafické v Praze – obor fotografie u profesora Stanislava Boloňského - bylo tedy logickou volbou. Po dokončení jsem sbíral osm let zkušenosti jako fotoreportér v tiskové agentuře a následně i v týdeníku.

Od roku 2003 – kromě dvouleté pauzy, kdy jsem působil jako vedoucí fotooddělení v televizi Nova – se plně věnuji komerční a portrétní fotografii na volné noze. Za tuto dobu jsem se podílel mimo jiné na reklamních kampaních pro společnosti Henkel, Telefonica O2, Conoco, Braun, Philips, Procter & Gamble, Ferrero Rocher, České dráhy, Škoda Auto, letecké společnosti British Airways a Garuda Indonesia, Pivovary Staropramen, Pilsner Urquell (SABmiller Europe), Sellier & Bellot, Strabag, VZO anebo portrétoval řadu známých osobností kulturního i politického života.

Před více než deseti lety jsem přijal nabídku působit jako odborný lektor jednodenních kurzů a rekvalifikačního studia v Institutu digitální fotografie. Za dobu působení v té době známém IDIFu jsem si uvědomil zásadní rozdíl v přístupu vzdělávací instituce a člověka z praxe k účastníkům kurzů. Jinými slovy tvrdím: „Učte se u profesionálů, teoretiky nechte školám.“ Lektorské zkušenosti jsem se tak rozhodl předávat prostřednictvím vlastních kurzů a workshopů - - nebo vedl tematické kurzy a workshopy pro řadu dalších firem v rámci ZONER Fotodnů, Nikon školy, Škodafestu nebo pro společnosti Sony a Českou televizi. 

Ve volném čase relaxuji při glamour a nude fotografii nebo cestování s fotoaparátem a potápění. Z těchto cest přispívám svými články a fotografiemi do řady časopisů, např. Xantypa, Travel focus, Koktejl nebo deníku E15.

FB Rodingerphoto IG Rodingerphoto

Workshopy a fotokurzy
FB workshopy.fotokurzy