Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

Evropská certifikace profesionální kvality QEP/MQEP

21.11.2019

Asociace profesionálních fotografů (APF) ČR ve spolupráci s firmou FOMEI, s.r.o. a společností CZECH PHOTO byla ve dnech 15.-18. 11. 2019 hostitelem respektované evropské certifikace profesionální kvality, kterou již po čtyřicáté udílela Federace evropských profesionálních fotografů (FEP). Porota, složená z vybraných zástupců evropských asociací, držitelů těchto certifikátů a dalších ocenění, měla před sebou rekordní množství uchazečů o tyto certifikáty z celé Evropy.

Qualified European Photographer (QEP)

O certifikát Qualified European Photographer (QEP), kde uchazeč musí předložit ucelený soubor 12 fotografií, který splňuje nejvyšší kritéria profesionální tvorby, tj. kreativitu, sdělení, technickou úroveň, finální provedení atd., se ucházelo 35 profesionálních fotografů. Z nich uspěla přibližně polovina, mezi nimi jsou tři zástupci České republiky.

Richard Horák – poetické snímky Prahy

Image 1

Vladimír Kysela – abstraktní pojetí krajiny

Image 2

Petr Jan Juračka – fotografie z ptačí (dron) perspektivy

Image 3

Vítězné série – QEP


Master QEP

Nemenší radost máme i z úspěchu našich fotografů, kteří se v konkurenci 20 fotografů z celé Evropy ucházeli o certifikát nejvyšší, tedy o Master QEP, který vyžaduje předložit ucelenou kolekci 20 fotografií a porota má samozřejmě mnohem přísnější kritéria k udělení tohoto velmi prestižního certifikátu. Ucházet se o něj mohou pouze držitelé nižšího stupně tj. QEP. Mezi 7 úspěšnými uchazeči o MQEP máme hned 3 české zástupce!

Marian Beneš – virtuózně dotažené fotografie architektury

Image 4

Miloš Fic – koňské dostihy zblízka

Image 5

Assama Alsabbana – počítačově upravené fotografie architektury

Image 6

vítězNé série – MQEP


Doprovodný program

Na závěr certifikace proběhl na Vysoké škole kreativní komunikace tzv. inspiration camp, kde představili veřejnosti a studentům svou tvorbu špičkoví profesionálové a držitelé řady ocenění: Andy Hens, MQEP - reklamní fotograf a pedagog z Německa, Dušan Holovej, QEP - reklamní fotograf ze Slovenska a Michael Hanke - dokumentární fotograf a člen APF ČR. Součástí programu byla také odborná přednáška Jana Kaisera, zástupce firmy FOMEI, k problematice správy barev a tisku ve fotografii.