Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339
10.11.2015

FOMEI na Riga Photo Show a DigitalGuru

V závere mesiaca október 2015 sa FOMEI aktívne zúčastnila veľtrhu Riga Photo Show, konanej ako názov napovedá, v hlavnom meste Lotyšska. V inštitúte DigitalGuru nasledoval dvojdenný seminár o materiáloch pre fotografickú tlač, správe farieb, a event fotografii.

Image 0
Riga Photo Show je mladý festival – letos se konal čtvrtý ročník

Výprava to nebyla náhodná: v Rize sídlí dlouholetý distributor FOMEI, firma Baltijas Foto Serviss, která na lotyšském foto-trhu dominuje.

 Image 2
Prezentace inkjet médií FOMEI na stánku našeho distributora, firmy Baltijas Foto Serviss

Zájem návštěvníků prodejní výstavy Riga Photo Show byl evidentní a předčil naše očekávání. Doprovodný seminář Jana Kaisera v hlavním přednáškovém sále odhalil společné znaky i rozdíly v přístupu k a chování foto-trhu u nás a v Lotyšsku. Když si u nás stěžujeme na špatnou dostupnost toho či onoho, měli bychom si uvědomit, že jinde v Evropě je to výrazně horší. Na druhou stranu, experimenty ve foto tisku, s jakými je možné se v Rize setkat, jsou inspirativní!  

Image 3
Stánek firmy Baltijas Foto Serviss na Riga Photo Show

Image 4
Seminář o médiích, technologiích a správě barev v DigitalGuru institutu

Riga je krásné historické město ležící na řece Daugavě při Baltském moři. Při podzimní návštěvě si člověk uvědomí, jak velkým množstvím stromů a keřů Riga oplývá – listí všude :). Malé pivovary jsou v Lotyšsku zrovnatak jako u nás oblíbené a kvalita lotyšských piv je skutečně výjimečná. Díky historickému vývoji je lotyšská kuchyně vskutku internacionální. Ze srovnání tuzemských veletrhů s Riga Photo Show vychází lotyšský dýchánek takto: Interkamera v nejlepších letech to není, ale nad FotoExpem vyhrává na plné čáře.

Děkujeme kolegům z firmy Baltijas Foto Serviss a DigitalGuru institutu za rozkvétající spolupráci a starostlivost!

 Image 5
Andris Tenass na svém stánku na Riga Photo Show (Andris je majitelem Baltijas Foto Serviss)

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.