Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

Mario Sikora - Příběh pěti fotografií

21.04.2021

Úspěšný profesionální fotograf a lektor fotografie Mario Sikora pro vás sepsal příběh jeho pěti fotografií, kde se dočkáme mezinárodní spolupráce, pohledu do historie a nádherné práce se světlem a stínem v podání nádherných žen.


Nostalgia

Fotografie s názvem Nostalgia, patří mezi mé snímky, které jsem nosil v hlavě před samou realizací již delší dobu. Jde o jeden ze snímků, ze série 30-40 let, tzn. období První republiky. Před samotnou tvorbou předcházel pečlivý výběr dobového oblečení, účesu, scény. Typově vybraná rovněž modelka. Jako lokaci jsem zvolil kavárnu s nezaměnitelnou atmosférou, kterou jsem s produkčním týmem pouze lehce dotvořil. Fotografie získala řadu mezinárodních ocenění, včetně zlatých medailí FIAP, PSA, IAAP a dalších. Stejně tak byla dílčím snímkem k zisku fotografického titulu Artist FIAP.

Old time

Tento snímek vznikal za podpory produkčního týmu z Ruska a Slovenska. Fotografie vznikala v dobovém ateliéru, při západu slunce, jako jeden z koncových snímků toho dne. Každé odvětví, tj. účes, šaty, svícení, bylo zastoupeno pečlivě vybranými osobami, se kterými již spolupracuji řadu let. Fotografie se stala úspěšnou již od samotného počátku, byla publikovaná ve Photo Vogue Italia a řadě dalších periodik. Stejně tak vyhrála řadu mezinárodních soutěží.

V

V – čili „vé“… tento provokativní snímek vznikl přes návrh šatů, výběr lokace a odpovídající modelky zcela pod mou taktovkou. Ve spolupráci s návrhářkou došlo pouze k dotvoření návrhu šatů. K lokaci posloužilo všední místo, které není třeba odtajnit. Je zde zřejmý kontrast něžnosti a surovosti městského prostředí.

After wind

Pro tuto speciální sérii jsem vybral modelku z Kazachstánu, pro její specifické ostré rysy. Kladl jsem důraz na pohyb, vyjádření emocí, které se snoubí s grácií baletky. Jako lokace vybráno okolí budovy Transgas v Praze, jež pro mne má nezaměnitelné kouzlo. Odrážející se světlo, obloha, mraky zde dotváří nedílnou atmosféru.

Tamila

Tento snímek pochází ze série svatebního editoriálu, pro nejmenovaný svatební salon. Fotografie vznikla v jedné historické budově, lokace Praze 2. Jak již u většiny mých snímků bývá zvykem, je zde charakteristická práce s pohybem, světlem a emocí. Model ztvárnila nezaměnitelná Miss Planet Czech Republic 20/21.