Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

World Photographic Cup 2017

Asociace profesionálních fotografů České republiky zve všechny profesionální fotografy k účasti ve 4. ročníku celosvětové soutěže World Photographic Cup 2017. Změřte své fotosíly ve světové konkurenci!

Asociace profesionálních fotografů České republiky zve všechny profesionální fotografy k účasti ve 4. ročníku celosvětové soutěže World Photographic Cup 2017.  Partnerem našeho národního týmu je FOMEI a.s.

Federace evropských fotografů (FEP) a Profesionální fotografové Ameriky (PPA), s podporou United Asian Professional Photography (UAPP) a Australian Institute of Professional Photography (AIPP), vyhlásily čtvrtý ročník prestižní celosvětové soutěže World Photographic Cup. Více informací k této události na: http://worldphotographiccup.org/.

Image 1
Miloš Fic získal stříbrnou medaili na historicky prvním ročníku WPC (kategorie Reportáž)

Šance pro všechny

Soutěž je otevřena i pro nečleny národních asociací. Vybraní fotografové obdrží WPC certifikát, který potvrdí reprezentační nominaci/účast za danou zemi. Vítězní členové se poté globálně utkají v soutěži o zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. Národní tým s nejvíce body získá vítězný pohár.

Soutěže se účastní národní týmy, které ustavuje národní asociace. V české republice je to Asociace profesionálních fotografů (APF). Kapitánem českého týmu je Marian Beneš.

Kategorie

V rámci podpory dobrého jména české fotografie Vás – profesionální fotografy – vyzýváme k ochotě přihlásit jednu fotografii do alespoň jedné z kategorií:

  • Portrét
  • Svatba
  • Komerční fotografie (zahrnuje reklamu, architekturu, průmysl, módu, zátiší, jídlo, apod.)
  • Ilustrativní / digitální umění
  • Příroda (krajina a wildlife)
  • Reportáž / fotožurnalismus

Pozor: Pro kategorii Reportáž / fotožurnalismus platí, že fotografie nesmí být měněny / upravovány. Povolena je pouze retuš, která vyhovuje současným uznávaným standardům. Budou přijaty pouze fotografie pořízené na jeden záběr. Nebudou přijaty složené fotografie nebo multiexpozice.

Image 2
Otakar Metlička získal bronzovou medaili v kategorii Příroda

Hodnotí se: účinek, kreativita, technická dokonalost, kompozice.

Můžete-li obsadit více než jednu kategorii, prosíme, zašlete své práce do více kategorií. Vždy ale jen jednu fotografii v rámci kategorie. Tzn. min. 1 fotografii, max. 6 fotografií (tím obsadíte všechny kategorie).

Do kdy a jak se do soutěže přihlásit?

Uzávěrka pro interní kolo, ze kterého bude ustaven národní tým pro mezinárodní reprezentaci, je 9. 9. 2016. Kapitánem českého týmu je Marian Beneš.

Náhledy svých fotografií prosím posílejte na adresu: info@asociacefotografu.com a v kopii na mariben@gmail.com (Marian Beneš). Delší strana náhledových obrazových souborů by měla mít okolo 1 500 px a název souboru musí obsahovat jméno autora a příslušnou kategorii. Pokud bude fotografie vybrána v anonymním hlasování správní rady APF do mezinárodního kola soutěže, bude potřeba ji obratem zaslat ještě jednou a splnit následující parametry: rozlišení 4 000 px delší strana, formát jpg kvalita 10, vložený profil sRGB nebo Adobe RGB.

Pozn.: Soutěže se může účastnit max. 18 autorů a do každé kategorie mohou být přihlášeny max. 3 fotografie. Finální výběr fotografií provede správní rada APF. Asociace se také postará o uhrazení jednotného paušálního poplatku €400, který je účastí podmíněn.

Jak obstál CZ tým v minulosti?

V historicky prvním ročníku soutěže se držitelem stříbrné medaile za Českou republiku stal pan Miloš Fic v kategorii Reportáž. V druhém ročníku se finalistou stal p. Otakar Metlička v kategorii Příroda a p. Miloš Fic v kategorii Reportáž. Ve třetím ročníku soutěže se držitelem bronzové medaile stal pan Otakar Metlička a finalistou pan Václav Sojka, oba v kategorii Příroda. Tým České republiky získal v celkovém hodnocení už dvakrát Top 10 Team Certificate.

Image 3
Václav Sojka byl finalistou v kategorii Příroda

Správní rada APF se těší na Vaše fotografie. Děkujeme za aktivní spolupráci, která povede k šíření kvalitní a věříme také inspirativní české fotografie ve světě.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.