Petr Jan Juračka

Petr Jan Juračka je jeden ze současných předních fotografů přírody a přírodních jevů. Jeho oborem jsou fotografie, které mnohdy ukazují nečekané příběhy a fenomény, kterým se Petr mj. věnuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Jako přírodovědec, ale také jako ambasador předních fotografických značek, či prostě milovník dobrodružství a výzev procestoval s fotografickou a filmařskou technikou Afriku, Asii, Grónsko, střední Ameriku a nedávno krátce cestoval také do Jižní Ameriky, Austrálie či Japonska.

Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi, a to na TV Nova v rámci Magazínu Víkend. Jenomže to by nebyl Petr, aby jeho “Petrova divočina” nebyla něčím unikátní. Petr si totiž píše scénáře pro své filmy sám, stejné tak jako v nich sám účinkuje, sám je ale mnohdy i filmuje a sám se stará o zvuk. Nejznámějším filmovým počinem, na kterém se však podílel, byl film Who's Who in Mycology, na němž Petr pracoval více jak rok a jehož vedlejším produktem byl rovněž jeden díl Petrovy divočiny. Tento krátký, a poněkud nezvyklý hraný film režisérky Marie Dvořákové získal prestižního studentského Oscara v Las Vegas letos na podzim a všechny časosběry do něj Petr pořídil ve svém podzemním bunkru se světly naší firmy. Toto ocenění přitom dodnes drží jediný český snímek, a to Ropáci Jana Svěráka (1989).

Z posledních počinů, kterými se Petr blýskl v posledních letech jsou jeho populární kniha Ze života fotografa a také stejnojmenný seriál na internetové televizi Mall.TV.

FB Petr Jan JuračkaFB Petr Jan JuračkaIG Petr Jan JuračkaMall TV Petr Jan Juračka