Petr Jan Juračka

Petr Jan Juračka je jeden ze současných předních fotografů přírody a přírodních jevů. Jeho oborem jsou fotografie, které mnohdy ukazují nečekané příběhy a fenomény, kterým se Petr mj. věnuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Jako přírodovědec, ale také jako ambasador předních fotografických značek, či prostě milovník dobrodružství a výzev procestoval s fotografickou a filmařskou technikou Afriku, Asii, Grónsko, střední Ameriku a nedávno krátce cestoval také do Jižní Ameriky, Austrálie či Japonska.

Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi, a to na TV Nova v rámci Magazínu Víkend. Jenomže to by nebyl Petr, aby jeho “Petrova divočina” nebyla něčím unikátní. Petr si totiž píše scénáře pro své filmy sám, stejné tak jako v nich sám účinkuje, sám je ale mnohdy i filmuje a sám se stará o zvuk. Nejznámějším filmovým počinem, na kterém se však podílel, byl film Who's Who in Mycology, na němž Petr pracoval více jak rok a jehož vedlejším produktem byl rovněž jeden díl Petrovy divočiny. Tento krátký, a poněkud nezvyklý hraný film režisérky Marie Dvořákové získal prestižního studentského Oscara v Las Vegas letos na podzim a všechny časosběry do něj Petr pořídil ve svém podzemním bunkru se světly naší firmy. Toto ocenění přitom dodnes drží jediný český snímek, a to Ropáci Jana Svěráka (1989).

Z posledních počinů, kterými se Petr blýskl v posledních letech jsou jeho populární kniha Ze života fotografa a také stejnojmenný seriál na internetové televizi Mall.TV.

FB Petr Jan JuračkaFB Petr Jan JuračkaIG Petr Jan JuračkaMall TV Petr Jan Juračka 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.