Bohuslav Hybrant - Příběh pěti fotografií

22.07.2020

Tentokrát se podíváme na lechtivé snímky krásných žen, ve kterých můžeme vidět rok po roku i samotný posun fotografa. Bohuslav Hybrant:  "Když jsem byl požádán, abych napsal příběh svých pěti fotografií, vzal jsem to jako takovou retrospektivu a milé zastavení na cestě, kde jsem potkával lidi, kteří mě buď inspirovali nebo svojí přítomností povzbuzovali k další tvorbě. Každá z fotografií je určitým začátkem další etapy mé fotografické tvorby."

Laura (2014) 

Image 1

Canon EOS 5D Mark III, EF 24-70 f/2.8L USM, 1/125 při F/11 ohnisko 27 mm, ISO 100

2x FOMEI BASIC 400 (BeautyDish + Softbox)

Psal se rok 2014 a já pořádal svou první autorskou výstavu s názvem JANINE. Na vernisáži se člověk potká s mnoha zajímavými lidmi. A tak se po pár dnech se u mě v ateliéru objevila LAURA. A rovnou, že budeme fotit akty. No, v té době jsem moc aktů ve svém portfoliu neměl, a tak mě pojala neskutečná tréma. Laura byla však neskutečně milá a sexy zároveň a díky ní jsem na trému úplně zapomněl a vznikla tahle fotka.

Uznávám, fotograficky není dokonalá, retuš hodně pokulhává, ale já k ní mám i tak hodně osobní vztah. Vždyť to je můj první zveřejněný akt.


NIKČA (2015)

Image 2 

Canon EOS 5D Mark III, EF 24-70 f/2.8L USM II, 1/125 při F/8 ohnisko 67 mm, ISO 100

2x FOMEI BASIC 400 (BeautyDish + Softbox)

V roce 2015 se uskutečnilo moje první focení s profesionálním týmem, zahrnují zkušenou modelku, vizážistku a neposlední řadě i módní návrhářku. Focení probíhalo v pronajatém studiu. Vybavení ateliéru, co se týká světel bylo v té době výhradně zaměřeno na stálé světlo a já raději blejskám. Trochu mě to potrápilo. Nakonec jsem skočil do auta a zajel si pro mé osvědčené záblesky.

Jedna z fotografií z této série se nakonec dostala na titulku detektivky „Vražedný lov“ spisovatelky Hany Militké a tím započala naše dlouhá a dosud trvající spolupráce.


Nikol (2016) 

Image 3

Canon EOS 5D Mark III, EF 24-70 f/2.8L USM II, 1/125 při F/8 ohnisko 53 mm, ISO 100

2x FOMEI BASIC 400 (BeautyDish + Softbox)

Titulní fotografie mé druhé autorské výstavy z roku 2016, která symbolizuje přesun focení z ateliéru do hotelů a apartmánů. Než jsem se dokázal odpoutat od ateliéru, dlouho jsem zvažoval hlavně finanční stránku pronájmu externích prostor. Postupem času jsem zjistil, že po domluvě s managerem lze získat nejen dobrou cenu, ale i využít prostor opakovaně. Vše je o důvěře a lidech.

Na fotografii je Nikol, které se stala na dlouhou dobu mojí VIP modelkou. Byla kreativním tahounem tvorby posledních let. Díky ní jsem se nejen zlepšoval v retuších, ale fotky začaly mít jinou, zajímavější a více sexy atmosféru.


Petra (2017)

Image 4

Canon EOS 5D Mark III, EF 85 mm f/1.2L II USM, 1/100 při F/3,5 ohnisko 85 mm, ISO 100

Fotografie ze začátku roku 2017 je pro mě významná opět ze dvou důvodů. Prvním a zásadním je nové vnímání světla, za které vděčím retušérské a fotografické škole Stanislava Petery. Druhým je spolupráce vizážistkou Petrou, která mě i modelky nabíjí pozitivní energií před každým focením.

Tato fotografie, o kterou mě sama požádala, je důkazem naší vzájemné důvěry a respektu.


Nikola (2018) 

Image 5

Canon EOS 5D Mark III, EF 85 mm f/1.2L II USM, 1/8000 při F/1,4 ohnisko 85 mm, ISO 100

1x DIGITALIS PRO T600 (BeautyDish)

Poslední z pěti fotografií nás přenese do roku 2018, kdy mě oslovila velmi atraktivní a zajímavá modelka a díky ní jsem rozšířil své portfolio o oblast beauty portrétů. V tomto roce jsem modernizoval své technické vybavení a začal jsem experimentovat s HSS synchronizací.

Na této fotografii dominuje světlo vyhasínajícího večerního slunce a detaily obličeje jsou vykresleny díky použití bateriových zábleskových světel a s použitím HSS.

Moje životní moto je: „Žádnej učenej z nebe nespad“ anebo ještě lépe „Chybami se člověk učí“.

Dobré světlo všem

Bohouš HYBRANT


O autorovi

Image 6menuji se Bohuslav Hybrant a svým věkem už se určitě neřadím mezi mladé fotografy, i když k digitální fotografii jsem dostal poměrně nedávno.

Sice jsem vystudoval SPŠ ST obor obrazová a zvuková technika (bývalou filmovou školu v Čimelicích), ale později jsem se už fotografii nijak intenzivně nevěnoval. Oklikou jsem se k ní vrátil v roce 2008, kdy jsem začal navštěvovat kurzy fotografické školy vedené Ondřejem Neffem, který ve mně opět vzbudil nadšení pro krásu fotografie.

Fotografování mi umožňuje oprostit se od hektické doby současného světa. V mém portfoliu převládají aktové a glamour fotografie. V poslední době objevuji kouzlo černobílé fotografie na klasický svitkový film.

Video z focení kalendáře 2020: https://www.youtube.com/watch?v=p5mpfDUli2w

PROFIL AUTORA
GALERIE

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Také nás můžete sledovat na Facebooku