Jak vylepšit snímky z digitální zrcadlovky bez postprodukce

16.05.2018

V nabídce příslušenství ke každému fotoaparátu se velmi často najde brašna, stativ nebo nezbytná čistící sada. Avšak jednou z nejdůležitějších součástí příslušenství fotografa, na kterou se bohužel často zapomíná, jsou filtry. Jedná se o nezbytnou základní pomůcku určenou pro ochranu objektivu, ale také pro výrazné zlepšení kvality pořizovaných snímků.

Trocha teorie o filtrech

V DIGITÁLNÍCH FOTOAPARÁTECH převádějí světlo CCD a CMOS snímače na elektrické signály.

To je důvodem, proč vzniká např. vnitřní odraz objektivu, přezáření, zdvojení obrazu a některé další jevy, které mají za následek pozdější zhoršení jakosti snímku. Filtry řady MARUMI DHG dokáží tyto jevy minimalizovat a tím maximalizovat výkonnost objektivu.

Image 1

Výhody filtrů MARUMI DHG

1. SPECIÁLNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Nová povrchová úprava s extra nízkým odrazem vyvinutá pro digitální fotoaparáty minimalizuje přezáření a zdvojení obrazu.

Image 2

2. ČERNÝ POTAH VNĚJŠÍHO LEMU ČOČEK

Vnější okraj čočky je nabarven černě, aby byl minimalizován vnitřní odraz.

Image 3

3. SPECIÁLNÍ RÁMEČEK

Rámeček se „saténovým povrchem“ minimalizuje dodatečné odrazy.

Image 4

MARUMI japonská značka špičkových filtrů vyrábí několik modelových řad a my si dnes představíme řadu DHG.

Typy filtrů

Image 5

DHG Lens Protect

Sem patří základní a nezbytná součást každého objektivu UV filtr (Lens protect). Jedná se o ochranu před UV zářením, ale především i před mechanickým poškozením objektivu. 

Detail produktu
Image 6

DHG Circular PL (D)

Dalším užitečným pomocníkem je Polarizační filtr (C-PL). Pokud budete chtít zvýraznit oblohu, zesílit barevné tóny nebo například fotografovat předměty ve vodě nebo za sklem, je polarizačním filtr jedinou možností. Dokáže odfiltrovat odlesky od hladiny nebo skla umožní fotografovat, co je běžnému pozorovateli skryto. Toto nedokáže nahradit ani sebelepší postprodukční program. „Jak to jednou na fotografii není, tak to tam ani nebude.“ Pokud ovšem neděláme omalovánky.

Detail produktuImage 7

DHG Light Control - 8

Milovníci dlouhých expozic ocení možnosti šedých filtrů ND (Neutral Density). Pokud budete fotografovat například vodopád nebo horskou bystřinu a chcete za dne zachytit pohyb pravděpodobně vám nebude maximální clona stačit. Zde je jedinou možností použít šedý filtr, který sníží světelnost objektivu natolik, že bude možné použít dlouhé expozice i při standartní cloně.

Detail produktuImage 8

DHG Macro 3

Ideální pro pořizování záběrů zblízka pomocí digitálních fotoaparátů. Filtr DHG Macro 3 zkracuje ohniskovou vzdálenost a umožňuje Vám věnovat se makrofotografii bez složitých příprav. Široký rámeček odstiňuje nežádoucí paprsky z bočních světelných zdrojů a tím minimalizuje dodatečný odraz.

Detail produktuImage 9

DHG Star Cross

DHG Star Cross generuje jasné hvězdicové efekty a minimalizuje přezáření a zdvojení obrazu, způsobené zdroji světla. Otáčením rámečku lze měnit směr paprsků.

Detail produktuImage 10

DHG Soft Fantasy

Ideální filtr pro změkčovací efekty pro digitální snímání. Jeho originální „pěnový vzorek“ vytváří změkčovací efekt, zatímco snímky se zobrazují jako jasně zaostřené. Současně se minimalizuje přezáření, zdvojení obrazu a vnitřní odraz.

Detail produktuImage 11

DHG Enhancer

  • Bluehancer - zvýrazňuje modrý nádech a jasnost oblačné oblohy a mořské hladiny
  • Redhancer - Zvýrazňuje červený barevný tón, bez ovlivnění celkového barevného nádechu snímků
  • Greenhancer - První série filtrů na světě.zvýrazňující zelené barvy. Vhodné pro snímky krajiny, lesů apod.

Detail produktu

Porovnání s vyššími řadami

Image 12