Nový FOMEI 4-16x56 BEATER II PRL

25.04.2017

Nový puškohled Fomei Beater II 4-16x56 SMC G4 s nastavením paralaxy. Výborný puškohled pro myslivce i sportovní střelbu. Jedná se o druhou generaci úspěšné řady BEATER. Jeho maximální odolnost odpovídá kalibru 300WIN Magnum. Samozřejmostí je plnění suchým dusíkem. Také je vybaven zaměřovací osnovou typu G4 s osvětleným červeným bodem.

Čím vás překvapí?

Jelikož se jedná již o druhou generaci tohoto modelu, tak se puškohled více přiblížil vašim potřebám. Je vybaven ergonomickým designem ovládání variabilního zvětšení. Výstupek a hrubé drážkování umožní lépe kontrolovat zvětšení obrazu a střelec tak má přehled o nastavení i pouhým hmatem. Neztrácí tak koncentraci a může se soustředit na cíl.

Image 1

Korekce paralaxy

Korekce paralaxy je nastavení optického systému puškohledu a používá se k dosažení přesného zamíření na cíl. Hlavním úkolem je, dostat cílový objekt do stejné ohniskové roviny se záměrnou osnovou v jakékoli vzájemné vzdálenosti.

Laicky řečeno slouží k tomu, abychom dokázali zaostřit na cíl umístěný v jakékoli vzdálenosti od naší pozice a sladit puškohled s cílem.

Některé ovládací prvky korekce paralaxy jsou vybaveny stupnicí s uvedenými metry, což často svádí k myšlence, používat paralaxu k měření vzdálenosti. Není to vyloženě chyba, ale hlavně to není její primární funkce.

Korekcí paralaxy mění pozorovatel nastavení optické soustavy tak dlouho, dokud není cíl ostrý. Dojde tak ke sladění záměrné osnovy a pozorovaného objektu – cíle.

Odolnost proti zpětnému rázu 300WIN magnum

Image 2

Zaměřovací osnova G4 s osvětleným červeným bodem

Ovládání jasu červeného bodu je na okuláru, ovládání nastavení paralaxy pak na levé straně těla puškohledu. Intenzitu bodu lze regulovat v 6 stupních - 3 stupně pro denní a 3 stupně pro noční svit. Mezi každým stupněm je "nulová" mezipoloha, což umožňuje jednoduchou a rychlou volbu ve dne i v noci. Z každé pozice lze osvětlení vypnout otočením oběma směry. Tím je puškohled připraven pro opětovné zapnutí na poslední použité poloze osvitu červeného bodu.

ZDE můžete zakoupit


Rozměry (mm)

A B C E F d D H
338 125  85  45 50 30  65 44 

Image 3