Rekapitulace FOMEI LIVE

27.05.2021

V říjnu 2020 jsme spustili projekt FOMEI LIVE. Pravidelná živá vysílání z královéhradeckého studia na rozličná témata, která souvisí se zaměřením naší firmy. Teď, před letní pauzou, bychom se rádi podělili o krátkou rekapitulaci.

Jak to začalo?

Na začátku října, kdy jsme se všichni opět ocitli v distančních formách výuky a práce, jsme s Vámi chtěli zůstat v kontaktu. Díky FOMEITOPU jsme zjistili, že tou správnou cestou byla živá vysílání, při kterých jste se ptali na různá témata a kolegové na ně mohli ihned reagovat.

Jakou jsme použili techniku?

Začít se musí od píky, a tak několik prvních streamů bylo realizováno pouze za použití chytrých telefonů. Jako parta nadšenců pro fotografii a video jsme však chtěli docílit co nejvyšší kvality přenášeného obrazu, a tak jsme zanedlouho pořídili profesionální střihový pult, který jsme zkombinovali s bezzrcadlovkami Nikon Z. Konkrétně pak fotoaparáty Z7 a Z50, za jejichž zapůjčení Nikonu děkujeme.

Zároveň jsme jako specialisté na světlo nemohli dopustit, aby kovářova kobyla chodila bosa. Jako hlavní světlo celé scény jsme proto použili FOMEI LED DMX 300BX, silné světlo s bajonetem, na který jsme nasadili balonový softbox. Docílili jsme tak rozptýleného měkkého světla, aby diváci nebyli rušeni nehezkými stíny. Jako výplňová světla u rozhovorů jsme zapojili ohebné panely FOMEI LED ROLL 62 společně se softboxy. Pro odpíchnutí mluvčího od pozadí byla použita dvě malá světla LED MINI 30W s Fresnelovou čočkou. Pro dokreslení atmosféry jsme pak na pozadí rozsvítili dva plněbarevné LED RGB 100D panely.

Trocha čísel

Celkem proběhlo 36 živých vysílání, která nasbírala přes 70 000 zhlednutí.

Během 8 měsíců jste nás mohli sledovat celých 51 hodin. :-)

Před kamerou se vystřídalo 8 kolegů, další 2 za kamerou a přivítali jsme 13 hostů.

Děkujeme!!!

Všem Vám, kteří jste nás sledovali a pokládali dotazy, moc děkujeme. Archiv všech přenosů naleznete ZDE.

Všechny kolegy by zajímal Váš názor a přání na další obsah. Proto jsem připravil velice krátký dotazník.
Ty nejzajímavější návrhy odměníme dárkovou taškou s našimi produkty.

Dotazník

Navíc se v létě se můžete těšit na pár unikátních živých přenosů.