Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339
   
Fomei 30let
Vybavili sme tieto štúdiá
Je nám cťou podporovať týchto profesionálov!

Z nášho blogu

  • Všetko
  • Aktuality
  • FOMEI LIVE
  • Príbehy 5 fotografií
  • Rady a návody
  • Recenzie
  • Rozhovory
25.08.2020

Zvýhodněné sety studiových a bateriových blesků

Rozširujeme našu ponuku o štyri svetlá z obľúbenej série LED ROLL. Teraz si u nás môžete vybrať zo šiestich typov počnúc najmenším rozmerom 21x21 cm a končiac najväčším a najvýkonnejším panelom 46x121 cm. Technologickou novinkou je RGB varianta s filmovými efektmi a rádiovým ovládačom. Hlavnou devízou týchto svetiel je flexibilita, výkon a váha. Využitie nájdu ako u filmárov, tak u fotografov, ktorí môžu využiť hlavné výhody LED svetiel-teda že rovno uvidia, ako bude finálna scéna vyzerať. Všetky nové svetlá sú dodávané v prepravných obaloch, kam sa vojde ako svetlo samotné, tak aj jeho najdôležitejšie príslušenstvo. Ku každému rozmeru svetla novo ponúkame aj softboxy s voštinami.

Autor: Jan Novák
19.11.2020

Petr Jan Juračka | Příběh pěti fotografií

Když mě Renda Tomaides z FOMEI poprosil o sepsání příběhu pěti fotografií pro blog FOMEI, hned jsem věděl, o čem chci psát. O světle! Ale ne o světle přirozeném, takříkajíc ambientním, ale o tom, které do fotky člověk dodává sám. Jasně, třeba v krajině se to moc nenosí, ale ve světě hned několika fotografických žánrů je právě práce se světlem oním rukopisem, který autora odlišuje od ostatních. Velmi dobře se pamatuju, jak jsem se před zhruba jedenácti léty ještě dušoval, že toho bohdá nebude, abych já na něco svítil! Jak se ale říká, odříkaného chleba největší krajíc, a tak jsem si odvezl na expedici na Bajkal svůj první blesk. Začal jsem s ním natolik experimentovat, že o rok později v Mongolsku jsem musel být pro své okolí značně nepříjemný společník. jak jsem všude a za všech okolností kolem sebe blikal. Byl jsem již tehdy vybavený rádiovými odpalovači a ta svá blikátka jsem strkal doslova kam se vešly. Pod auto, do kadibudky, do stanu a samozřejmě pod koně převalského, které jsem tam měl to štěstí fotit. Vznikl tak tenhle kratičký příběh namodralých fotek, které spojuje linka od přirozeného po umělé světlo.

07.11.2019

Stanislav Petera důkladně prověřil nové světlo LED MINI 15W

S trvalými LED světly FOMEI pracuji v posledních několika letech často. A rád. Dokonce tak rád, že jsem na svých foceních téměř přestal používat záblesky. Tedy všude tam, kde to jde. Trvalá světla mají při mém stylu práce samé výhody. Hned vidím jestli modelům světlo sluší a jestli atmosféra, kterou se snažím vytvořit funguje. Mohu bleskově měnit výkon a dokonce barvu světla, aniž bych musel používat barevné filtry, to je funkce k nezaplacení. Krom toho jsou trvalá světla podstatně levnější než záblesky, takže není vyjímkou, že scénu svítím třeba desítkou jednotlivých zdrojů, ovšem všechny stojí dohromady stejně, jako tři záblesky.

03.05.2018

Nová rada duálnych bleskov Fomei: testované Vikingami

Fotograf Stanislav Petera testoval nové duálne blesky FOMEI.
Blesky od Fomei používam už dlho. Precestovali so mnou minimálne polovicu sveta a sprevádzajú ma ako na komorných, tak na tých naozaj veľkých foteniach. Takže keď mi kolegovia z Fomei ponúkli, či nechcem otestovať ich zbrusu novú radu, zaplesal som. A vraj by boli radi, keby som svetlá otestoval pokiaľ možno v extrémnych podmienkach, aby sme zistili, kde presne majú hranice. Prečo nie. Otestujeme ich za použitia Vikingov. Ďaleko na severe Európy. Extrémne podmienky budú. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich používáním.