Jak si vybrat turistický dalekohled

28.06.2019

Každý turista, který to s výšlapy myslí vážně Vám řekne, že „nejhorším nepřítelem jsou zbytečnosti v tlumoku“. Existují věci, bez kterých se neobejdete a existují věci, které Vám zpříjemní cestovatelské zážitky. Do obou kategorií může určitě patřit dalekohled.

Image 1

Univerzální dalekohled

Jeden z nejpopulárnějších turistických dalekohledů je FOMEI 10x42 BEATER. Jedná se o model s 10 násobným zvětšením a vstupní čočkou o průměru 42mm. Tedy ideální kombinace solidního přiblížení, světelnosti pro pozorování zejména za dne a hlavně velikosti a hmotnosti. Dalekohled je navíc voděodolný a plněný dusíkem, takže nemusíte řešit ani nepřízeň počasí.

Více info


Image 2

Dalekohled na kolo či lyže

Pro vyznavače cykloturistiky nebo lyžování, kde hraje roli každý gram a vybavení pečlivě rozmýšlíme, jsme připravili monokulární dalekohled Fomei 10x25 Beater MONO. Jedná se o dalekohled pro denní využití, s 10 násobným přiblížením a extrémně kompaktní konstrukcí. Dalekohled je voděodolný, plněný dusíkem a jedním z největších benefitů je bezesporu jeho hmotnost. Váží pouhých 156g! Ale pozor, samozřejmě platí, že všechny čočky jsou vyrobeny z optického skla stejně, jako hranol BaK4. Žádný plast!

Více info


Image 3

Dalekohled také na ornitologii

Specialitou mezi dalekohledy vůbec, jsou modely s variabilním zvětšením, tzv. „zoomové dalekohledy“. Mezi ty kompaktnější a vhodné pro turistiku patří bezesporu Fomei 7-21x40 Leader R. Opět se jedná o přístroj pro denní využití ovšem s extrémně velikým rozsahem přiblížením 7-21x a vstupní čočkou o průměru 40mm. Zvětšení (přiblížení) si můžete libovolně měnit podle charakteru nebo vzdálenosti pozorované scény. Komfort při pozorování Vám umocní možnost upnout dalekohled na stativ. Tato funkce je ideální například při pozorování ptactva – ornitologii nebo se dá, při jasné obloze, pozorovat i Měsíc.

Více info