61cm x 30,5m Gudy 832 Fine Art mounting adhesive

Katalogové číslo: EX50010
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců)

Gudy FineArt je oboustranná montážní samolepka obzvlášťě vhodná pro tlakocitlivé kašírování ušlechtilých FineArt reprodukcí.

Skladem
4 500 Kč
3 719 Kč bez DPH
infoline
Potřebujete poradit?
Volejte +420 734 698 818

GUDY FINEART


Gudy FineArt je oboustranná montážní samolepka obzvláště vhodná pro tlakocitlivé kašírování ušlechtilých fotografií a FineArt reprodukcí za studena pomocí válcového laminátoru. Samolepka je určená především pro rolovou montáž (krycí papír z jedné strany).

Nulový obsah kyselin z ní dělá nejlepší volbu pro kašírování ušlechtilých uměleckých materiálů, především fotopapírů vysoké gramáže, strukturovaných uměleckých fotopapírů a dalších FineArt papírů, jejichž vlastnosti takto šetrnou samolepku vyžadují. 

Samolepka prošla certifikací P.A.T. (ISO18916), což z ní dělá materiál neobyčejné muzeální kvality. 

Dokonale splňuje poptávku a odborné znalosti profesionálních fotografů, umělců orientujících se v oblasti ochrany a archivace obrazu, sběratelů, muzeí, a galerií.

SAMOLEPKA NAVRŽENÁ PRO


 • strukturované FineArt papíry, fotopapíry vysoké plošné gramáže a plátna 
 • výtvarné tisky, archivní tisky, originální umělecká díla, umělecké reprodukce, knihy a fotoalba
 • lepení na pevné a kvalitní desky pro výstavní i muzeální účely
 • širokou škálu uživatelů: fotografy, tiskaře, rámaře, galeristy, restaurátory, knihařské vazače
 • pro vnitřní i venkovní použití

VLASTNOSTI


 • lepící vrstva 44 μm
 • extra silná lepivost (ekologické lepidlo na vodní bázi)
 • vhodná pro rolovou montáž (krycí papír z jedné strany) 
 • tvarově stabilní, odolná proti stárnutí
 • bez kyselin, šetrná k životnímu prostředí
 • ISO 18916 (P.A.T.)
obj. kód šíře role
EX50010 61 cm
EX50010 111,8 cm           

KAŠÍROVÁNÍ - OD FOTOGRAFIE K OBRAZU


Z fotografie se stává obraz - kašírování fotografií vychází z výtvarné techniky lepení, spojování a vrstvení. Ve fotografii mluvíme o trvalém spojování vytisknuté fotografie, uměleckého díla či jeho reprodukce s pevným podkladem pomocí lepící vrstvy (montážní samolepky). Kašírovat lze výhradně na jakýkoli hladký a pevný materiál. Ve fotografii to jsou například hliníkové desky DIBOND®, oblíbené profesionály především pro svojí odolnost. Dále velmi tvrdé a lehké desky Gatorfoam®, ColourMount Fine Mount Boards či Kapa® desky, rozšířené v několika variantách.

Nejlepším možným nástrojem pro kašírování fotografií je válcový laminátor. Tlak válců, který působí ze spodní strany na podklad a z vrchní na fotografii, zajistí špičkové výsledky. Nakašírovaný obraz se tak ani po mnoha letech nevlní a nekroutí. Menší formáty lze kašírovat i ručně pomocí speciálních válečků, a to i v domácích podmínkách.

Fotografie či jiná díla kašírované na pevných podkladech lze rovnou vystavovat nebo s nimi dále pracovat, například zarámovat do aluminiového nebo dřevěného rámu. Chce-li fototiskař posunout úroveň své práce za hranice běžného zpracování, je kašírování cestou ke špičkovým výsledkům.

Mám dotaz na produkt 61cm x 30,5m Gudy 832 Fine Art mounting adhesive