Zvoľte jazyk
Volajte: +421 244 450 339

Profesionalita a tradice -
vítejte v ateliéru Centra FotoŠkoda!

Palác Langhans a fotografie k sobě patří už téměř 140 let. Od doby založení prvního ateliéru už sice uplynulo mnoho vody a technika se dostala do bodu, o němž se zakladateli Janu Nepomuku Langhansovi ani nesnilo, duch a tradice jeho ateliéru však v paláci zůstali a náš ateliér na ně s hrdostí navazuje. Perfektní snímky vám zaručí nejen zkušení kolegové, ale také profesionální technika, na niž se v ateliéru i při fotokurzech spoléháme.

Hrdá tradice dlouhá takřka 140 let

Palác Langhans byl prakticky odjakživa spojen s fotografií. V roce 1880, pouhých deset let od jeho postavení, v něm Jan Nepomuk Langhans založil svůj fotografický ateliér, který záhy proslul a ve 30. letech se v jeho archivech nacházelo na 2 miliony pečlivě katalogizovaných negativů. Oblibu získal nejen u běžných občanů, ale také významných osobností kulturního i politického života – vyfotografovat se tu nechali třeba prezidenti Edvard Beneš a Tomáš Garrigue Masaryk, Lída Baarová, Josef Čapek, Viktor Dyk, Eliška Krásnohorská i řada šlechticů. Současný ateliér na tuto hrdou fotografickou tradici navazuje a palác Langhans zůstává díky Milanu Škodovi, který do tohoto památného místa v roce 2002 přestěhoval Centrum FotoŠkoda, i v 21. století zasvěcený fotografii.

O tom, aby byly vaše fotky dokonalé, rozhodují sice v první řadě zkušenosti a um našich fotografů, spoléháme se ale také na tu nejlepší techniku. V ateliéru i na fotokurzech při výuce používáme profesionální sety zábleskových světel Digital Pro X 500 od FOMEI, české značky s tradicí od roku 1990.

Ať už se u nás budete chtít vyfotografovat, pokochat se výstavou, vybrat nový kousek do své fotografické výbavy či se jenom zastavit a popovídat si, těšíme se na vás!

Video

Sociální sítě Centra FotoŠkoda

FB FotoŠkodaFB FotoŠkodaIG FotoŠkoda